Edebiyat ve sinema tarihinin en önemli eserlerinden birini, dev bir ekrana yansıtılmış olarak hayal edin… Kulağa iyi bir sinema deneyiminden farksız gelse de ekranın önündeki 100 kişilik koro ekibi ve 86 kişilik senfoni orkestrası ile “Yüzüğün Büyüsü” izleyicilerine alışılmışın dışında bir deneyim sunuyor!

J.R.R Tolkien’in yüzyıla damgasını vuran muhteşem eseri Yüzüklerin Efendisi, beyaz perdeden sonra senfonik eser olarak da sahne alıyor. Film müzikleri arasında en karmaşık ve kapsamlı eserleri barındıran bu yapım, Orta Dünya’yı bu defa işitsel olarak da deneyimletmekte iddialı görünüyor.

Dünyanın dört bir yanından bir araya getirilen stiller, enstrümanlar ve sanatçılar ile adeta yeniden ve bambaşka bir şekilde can bulacak bu müzik şöleni, İngilizcenin yanı sıra Tolkien’in oluşturduğu Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic ve Kara Lisan dillerindeki eserleriyle izleyicilerine unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

2-3 Nisan 2016’da Zorlu Center İstanbul’da sahnelenecek olan müzikalin içeriği ve detayları için www.zorlucenterpsm.com linkini ziyaret edebilirsiniz.


yaşam
  • SON EKLENENLER