YOK OLMADAN GEL!

yaşam 3 Oca 2016
0 YORUM
0 BEĞENİ

İstanbul Modern, 2016’yı doğa ve sürdürülebilirlik üzerine bir sergiyle karşılıyor. Çevresel farkındalığın gelişmesi ve sanat yoluyla insanlara nüfuz etmesi amacıyla hazırlanan YOK OLMADAN sergisi, doğayla ilgili kavramsal araştırmaları ve ekolojik meseleleri temel alan sanatçılardan bir seçki sunuyor.

Sergide dönemsel farklılıklar gösteren sanatçılar, “sürdürülebilirlik” kavramının yansımalarını, insanın ekosistem ile etkileşimine dair farklı yorum ve öngörüler ile sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Türkiye’nin de dâhil olduğu çeşitli coğrafyalardan katılan 20 sanatçının, heykel, resim, yerleştirme, fotoğraf ve hareketli görüntü alanlarında verdikleri eserler, 13 Ocak – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında sergilenmeye devam edecek.

Tüm bunların yanı sıra Yoko Ono’nun “Bir süreklilik olarak yaşamın ta kendisini anlatan”  diyerek dile getirdiği “Ex It” adlı büyük ölçekli yerleştirmesi de 20 Mart 2016’ya kadar sergilenecek. YOK OLMADAN GEL!

Katılımcılar: Roger Ackling, Bas Jan Ader, Alper Aydın, Bingyi, Jasmin Blasco ve Pico Studio, Charles A. A. Dellschau, Elmas Deniz, Mark Dion, Hamish Fulton, Francesco Garnier Valletti, Rodney Graham, ikonoTV “Art Speaks Out” (Sanat Sözünü Sakınmıyor) Video Programı, Lars Jan, Mario Merz, Maro Michalakakos, Joni Mitchell, Yoko Ono*, Camila Rocha, Canan Tolon, Pae White

Küratörler: Çelenk Bafra, Paolo Colombo

Sergi: 13 Ocak 2016 – 5 Haziran 2016


yaşam
  • SON EKLENENLER