Yeni B-Serisi’nin iç tasarımı ilk kez tanıtıldı. Dış tasarımını önümüzdeki aylarda göreceğimiz Yeni B-Serisi kaliteyi yeni bir seviyeye taşıyacak! Zarif detaylar, kusursuz yüzey, yüksek kalite materyal ve ustalıkla işlenmiş geniş tasarım… Daha önce yüksek segmentlerde gördüğümüz detaylar ve kullanılan materyal, Mercedes-Benz’in görsellik ve kalite felsefesine uyum sağlıyor. Örneğin kontrol paneli, Artico suni deri ile kaplı.

Aracın içine bakınca, gösterge panelini saran üç boyutlu, geniş, dekoratif malzeme göze çarpan ilk detay. Bu malzeme modern, spor ve klasik de dahil olmak üzere dört seriye de uyarlanmış, ortak noktaları ise görüntü ve dokunuşta hissedilen kalite. Uzun kullanım ömrüne sahip olmasının yanı sıra kolayca bakım yapılması yine bahsedilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Bildiğimiz, yeni ve gelişen tasarım tarzlarının birlikteliğinden oluşan yüksek kalite konsepti, Daimler AG’nin Müşteri Araştırmaları Merkezi’nde (Customer Research Center) yapılan saha araştırmalarının son verilerini yansıtıyor gibi.

Gösterge panelinin ortasında bulunan üç geniş yuvarlak delik ve benzersiz ızgaralar Merecedes-Benz spor modellerinin stilini yansıtırken, iç tasarıma yeni bir anlayış katmış.
Gümüş krom kaplama kullanılarak tamamlanmış analog olarak ve saat yönünde çevrilerek ayarlanabilen havalandırmalar görmeye alışık olduklarımızdan çok daha farklı.

Havalandırma çıkışlarının hemen üzerinde, iki farklı ebatta, yüksek kalite ekran bulunuyor. Birinci sınıf tasarımı (ön panele, piyano siyahı dekoratif bir çerçeve ile eklenmiş) ve şık görünüşüyle bu (TFT) renkli ekran, kokpitte bulunan gerçek bir mücevheri andırıyor.
Yeni direksiyonda ise sportif imaj daha da güçlü…

Como’daki Advanced Design Studio’nun tarzı Yeni B-Serisi’nin iç tasarımına da yansımış, Mercedes-Benz B-Serisi’ndeki şık aerodinamik ekran bunlardan yalnızca biri. B-Serisi kalitesinin tamamen yeni bir seviyeye taşınması, ilk olarak Como’da başlayan yeni tasarım geliştirme anlayışına bir teşekkür niteliğinde. Bu “takdir modeli”yle birlikte tasarımcılar düşüncelerini gerçeğe dönüştürmekle kalmıyor, hayallerini seri üretime de aktarabiliyorlar.

Yeni B-Serisi, Frankfurt’taki Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 13-15 Eylül tarihleri arasında ilk kez sahneye çıkacak ve 2011 Kasımında Avrupa bayilerinde yerini alacak.


modeller

    13 Yorum

  1. Yasin ÖZKARAKAŞ:

    bir önceki kasaya göre süper iç dizaynı gerçekten böyle güzelse dışı en kısa zamanda görmek isterim.Bu arada mühendisleri gönülden kutluyor başarılarının devamını dilerim

  2. SEMİH ŞANAL:

    TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL ARABALARIN İMPARATORU NEDE OLSABENCE 1000 YILLARN DEĞİL 2000 Lİ YILLARIN BİLE DEĞİL 3000 Lİ YILLARIN DA İMPARATORU BENCE HAYALLERİN DÜŞLERİN ARABASI…!

  • SON EKLENENLER