Yeni ML 63 AMG

modeller 7 Mar 2012
1 YORUM
0 BEĞENİ

Yeni ML 63 AMG yüksek performansıyla çıtayı daha da yukarıya taşıyor. Bu araç güçlü motoru olan bir arazi aracından çok daha fazlası. AMG, Mercedes-Benz özelliklerine sahip daha geniş bir araç üreterek, iyi bir yol otomobili ve mükemmel bir arazi aracı olan modeli alıp, âdeta bir rokete dönüştürmüş.

Öncelikle, Yeni ML 63 AMG duruşuyla kesinlikle yollar için üretildiğini hissettiriyor. Aracı sürerken hiç arazi aracı sürüyormuş gibi hissetmedim çünkü çok hafifti. Yeni ML 63 AMG virajlı ve dönemeçli yollarda tıpkı otobandaymış gibi kayıp gidiyor. Aslında, virajlarda öyle sabit kalıyor ki AMG’nin en az bir ton ağırlığında olduğunu düşünüyorsunuz. Bunu kısmen güçlü motoruna borçlu fakat onun ihtişamında büyük şasisinin ve süspansiyonunun da payı olduğu muhakkak. Aracın kıvrımlarında içe doğru bir kavis yok, Yeni ML 63 AMG kıvrım noktalarında arkaya dönüyor.

ML ve özellikle de ML 63 AMG ile ilgilenen herkes büyük alan istiyor demektir. Herkesi ve herşeyi sığdırabilecek kadar çok yerinizin olmasının yanı sıra, yükseltilen sürücü koltuğu, aracı kullanırken herkese tepeden bakmak isteyenler için çok çekici. AMG’nin esas özelliği yerden ve konfordan ödün vermeden daha küçük ve kıvrak bir araç kullanıyormuşsunuz hissi vermek. Bunu da başarıyor!

5.5 litrelik V8 motoru ile hareketsiz olan aracı çok yüksek hıza çıkarıyor. “Performans Paketi”ni elimin altında bulduğum için şanslıydım, 557bg ve 760 Nm ile sırtınızdan soğuk terler dökeceksiniz. Turbo gecikmesi olmadan, dörtlü egzoz borusundan çıkan ses bir gök gürültüsü gibi geliyor. Hiç çaba sarfetmeden, bu kadar güç Yeni ML 63 AMG’yi şimşek hızıyla giden bir araca dönüştürerek, rahatlatıcı bir üstünlük havasına girmenizi mümkün kılıyor. Aracın hızlanışı takdire şayan fakat frenler sürücüyü çok daha şaşırtıyor. AMG fren yaparken bütün otoritesini ortaya koyarak aracı anında durduruyor. Önceden bahsettiğim dönüş becerisiyle birleştiğinde, bu şekilde bir araç ortaya çıkıyor.

Bu kadar kıvraklık ve hızla beraber unutulmaması gereken bir nokta da çok rahat ve ferah bir araç olduğu. Bebek arabası, hatta köpeği olan kocaman bir ailenin kolayca sığabileceği bir araç. Eminim içindeki bu lüksü hepsi çok sevecek. Sürücü kısmı çok zarif ve iyi tasarlanmış… Bunların en önemlisi, Yeni ML 63 AMG hâlâ arazi aracı olmaya devam ediyor. Siz araca yol açın, bütün yollar da size açılacaktır.

Mercedes-Benz muhabiri: Matthew K.


modeller

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER