Kompakt SUV segmentinin önde gelen modellerinden biri olan Mercedes-Benz GLK-Serisi, yenilenerek etkileyici sürüş dinamikleri, mükemmel sürüş güvenliği ve eşsiz bir sürüş konforu sunuyor. GLK’nın yenilenen dış tasarımı otomobile kendinden emin ve daha karakterli bir duruş kazandırıyor. Gövdede, arazi araçlarının klasik çizgileri ile Mercedes-Benz sedan araçlarının tasarım stili bir araya getirildi. Yeniden tasarlanmış farların altında, tüm modellerde standart olarak sunulan LED gündüz farları mevcut. İki çıtalı radyatör ızgarası ve ortadaki yıldız, tüm mevcut otomobil modellerinin tasarım stilini sürdürüyor. Geniş vurgulu hatları ve zarif stop lambaları GLK’nın arka kısmına sportif bir karakter kazandırıyor. Stop lambaları, hem görünümleri hem de işlevleri açısından tamamen yenilenmiş. GLK’nın arka kısmına benzersiz ve özgün bir gece görünümü kazandırmak için ayrıca fiber optik kablolar ve LED’ler kullanılmış.

Yenilenen GLK-Serisi’nin iç tasarımında yüksek kaliteli malzemeler göze çarpıyor. Mercedes-Benz tasarım stüdyosundaki tasarımcılar tarafından tamamen yenilenen gösterge paneli, isteğe bağlı olarak alüminyum veya ahşap kaplama ile sunuluyor. Üç kollu spor direksiyon simidi, yeni döşeme renkleri, koltuk tasarımları ve GLK’da ilk kez kullanılan LED fiber optik teknolojisine sahip ambiyans aydınlatması, araç içinde daha hoş bir atmosfer yaratıyor. GLK-Serisi’nde sunulan bilgi – eğlence sistemleri sayesinde sürücü ve yolculara keyifli bir yolculuk sunuluyor.

Kaliteli ses sitemi sayesinde araç içinde konser salonu hissini veren bir akustik, arkadaki yolcular için de keyif verici bir seyahat imkânı sağlıyor. Ön koltukların arkasına entegre edilmiş Apple iPad® de, GLK’nın arka kısmında opsiyonel olarak mevcut. Yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip COMAND Online multimedya sistemi sayesinde araçlarda, destekleyen cep telefonları ile entegre Mercedes-Benz uygulamalarının ücretsiz kullanımı ve internet sitelerine giriş, LINGUATRONIC sesli kumanda sistemi, USB arayüzü, Bluetooth®, telefon ve internet bağlantısı sunuluyor. COMAND ile birlikte, dijital TV alıcısı da GLK’da ilk kez görücüye çıkıyor.

Modern motor seçenekleri, tüm GLK modellerinde, düşük emisyon ve yakıt tüketimiyle birlikte üstün sürüş konforu ve etkileyici performans sağlıyor. Yenilenen GLK-Serisi’nde, altı dizel ve bir benzinli motor seçeneği mevcut. GLK 250 BlueTEC 4MATIC, SUV dünyasındaki en güçlü dört silindirli dizel motorlara sahip. 204 PS güç ve 500 Nm tork üreten 2143 cc silindir hacmine sahip motor, GLK’ın üstün bir performans sergilemesini sağlıyor.

Sunduğu yüksek performansa rağmen, yakıt tüketimi söz konusu olduğunda GLK son derece tutumlu; ortalama yakıt tüketimi 6.1-6.5 lt/100 km seviyesinde ve geleceğin emisyon normu olan EU6 seviyesini bugünden karşılıyor. GLK 220 CDI 4MATIC ise aynı motor hacmi ile 170 PS güç ve 400 Nm tork üreterek ideal bir denge yaratıyor. Dizel motorlar arasında en yüksek performansa sahip araç GLK 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY, 265 PS güç ve 620 Nm tork üretirken, aracın 6 silindirli motoruna düşük devirlerde olağanüstü bir çekiş gücü kazandırıyor.

Tüm GLK modellerinin mükemmel yakıt ekonomisi, BlueEFFICIENCY ile gelen kapsamlı paket ile destekleniyor. Standart olarak bulunan ECO start-stop fonksiyonuna ek olarak, bu paket yedi vitesli 7G-TRONIC PLUS otomatik şanzımana sahip.

Yenilenen Mercedes-Benz GLK-Serisi temmuz ayından itibaren satışa sunuldu.

bülten
  • SON EKLENENLER