Yeni E-Serisi Coupé medeni sportmenliği şimdi her zamankinden daha çok temsil ediyor. Zarif şekilde kıvrımlı yanları bir coupé otomobilin karıştırılması olanaksız profilini çiziyor. Uyumlu dış tasarım konsepti, iç mekanda da hakim ve seçkin tasarım elemanlarıyla sürdürülüyor.

Dış Görünüş – Görülebilen Dinamik Ruh

Yeni E-Serisi Coupé’ nin görünmesi, dinamik ruhu en üst düzeyde göklere çıkarıyor. Zira onun trend oluşturan tasarımı, üstün teknik özelliklerinin harici bir göstergesi olarak da görev yapıyor. Yeniden yorumlanan ön kısım, güçlü omuz çizgisi ve kaslı arka uç, yenilikçi coupé tasarımı konusunda ölçüt oluşturuyor.

Tampondaki büyük hava giriş yerleri ve çapraz bağlantıları ile yeni E-Serisi Coupé’ nin dışa vurumcu ön kısmı ayırıcı “ikiz far” görünümümün tamamen yeniden yorumluyor. Ortasında Mercedes yıldızının yer aldığı tek kanatlı radyatör panjuru, daha da kapsamlı bir dinamik ruh ve sportiflik ifadesi ilave ediyor.

Alçak tavan çizgisi ve LED fiber optik teknolojisine sahip iki renkli arka lambaların yer aldığı, görsel olarak genişletilmiş arka bölüm kuşkuya yer bırakmayan klasik coupé orantıları oluşturuyor. Otomobil, dört yan camın hepsini tamamen açılmasına olanak sağlayacak şekilde B direklerini atmak suretiyle segmentin e tek olma konumunu da belirginleştiriyor; çerçevesiz kapılarla birlikte bu, Mercedes-Benz için tipik olan sportif-şık coupé profilini oluşturuyor.

Cazip boyalar ve alaşım jantlar için sunulan kapsamlı seçenekler müşterilerin aracın dış görünüşünü bireysel tercihlerine uyarlamalarına olanak sağlıyor.

İç Mekan – Benzersiz Bir Genişlik Duygusu

Dış tasarım, sistematik şekilde iç mekanda devam ediyor. Gösterge panelinin ve sürücü mahallinin uçak tasarımından esinlenen çarpıcı çizgileri, bol miktarda dirsek mesafesi ile birlikte ilginç bir dinamizm oluşturuyor.

Ön göğüsün ortasında yer alan 3 tüplü yeni kombi gösterge, beyaz zemin üzerinde siyah yazılı kadranlar, 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve düz çerçeve tasarımlı renkli ekran dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan hava çıkış yerleri ile gümüş krom kumanda elemanlarının arasında yer alan analog saat ile yeni bir kaplamaya sahip gösterge paneli asil bir dinginlik yayıyor.

Coupé’ ye özgü koltuklar, spor ve konfor taleplerini karşılıyor. Yeni donanım ve kontrast renkleri – örneğin ipek beji donanım rengi ile birlikte derin deniz mavisi – iç mekana taze bir hava veriyor ve yeni parlatılmış alüminyum tasarımı ile uyum sağlıyor. İç mekan için 8 renk dünyası sunuluyor.

İsteğe bağlı donanım olarak sunulan elektrikli perdelerle donatılmış, panoramik sürgülü cam tavan geniş bir ferahlık duygusu veriyor ve arka koltuklara kadar uzanıyor. Alışılagelmiş sürgülü cam tavanının yaklaşık iki misli büyüklükteki bu cam tavan iç mekana özellikle aydınlık ve sevecen bir ambiyans sağlıyor.

bülten
  • SON EKLENENLER