Mercedes-AMG GT Ailesinin içinde daha temiz bir hava esiyor.

AMG GT R, dünya prömiyerinden kısa bir süre sonra spor otomobil ve iki kapılı otomobiller klasmanında harika yeniliklerle hızlı bir giriş yaptı. AMG GT Roadster ile birlikte AMG GT C Roadster da yeni tarzıyla seviyeyi çok üst sıralara koymayı başardı.

gtc-temp1_mblog_amg

 Daha fazlası

Daha fazla verim ve tork, AMG GT C’nin performans felsefesini oluşturuyor. En küçük teknik detaylar bile onun gücünü bir seviye daha yukarı çıkarmak için tasarlandı. Açılabilen tavanı ise isteğe göre yalnızca 10 saniye içinde kapanabiliyor.

Yeni çağ: Gücün zirvesi

Mercedes-AMG ruhu, AMG GT C’de yeniden yorumlandı. 4.0 litre ve V8 turbo motoru ile gücün anlamını başka seviyeye çıkarıyor. Saatte 100 km hıza sadece 3.7 saniyede çıkmayı başarıyor. Saatte 316 km hızla da maksimum hızına ulaşıyor. 

gtc-_temp2-1280x436-1280x436

Gücün sesi maksimum performansgt-road_temp6_660x602

AMG GT C Roadster, daha karakteristik bir ses için AMG Performance Egzoz Sistemi ile donatıldı. İki değişken ayarlanabilir kanat, egzoz ile entegre bir biçimde çalışıyor. Onun ön apron alt bölgesinde bulunan havalandırma panjuru yaklaşık bir saniye içinde açılıp kapanabiliyor. Bu soğutma performansı ile gücünü çok uzun bir zamana yayabiliyor. 

 Güçlü ve etkileyici tasarım

AMG Panamericana ızgarası ve iki kapısı ile spor görünümün nasıl olması gerektiğini gözler önüne sererken, uzun ve kaslı motor kaputu, onun içinde sakladığı gücü anlatıyor. İç tasarımının keskin çizgileri de dış tasarımını destekler nitelikte. Gerek tasarımı gerek performansıyla rüzgâra yön veren AMG GT C, güçlü görünümünün yanı sıra oluşturduğu aerodinamik ile de gücünü zirveye çıkarmayı başarıyor.

gt-road-temp5_1280x436-1280x436


modeller
  • SON EKLENENLER