Nürburgring yarış pistinin zorlu “Yeşil Cehennem” bölümünden esinlenilerek geliştirilen Mercedes-AMG GT R’ın her ayrıntısı, motor sporlarının teknolojisi ile donatıldı.

yeni_mercedes-benz-otomobil_modeller-amg-gt-r-mblog

Dinamik Performans

Ön-orta yerleşimli motor ve transaxle şanzıman konseptli, 430 kW / 585 BG gücünde çift turbo beslemeli V8 motoru, hafif yapı prensibi, ek aerodinamik bileşenler, Mercedes-AMG GT R’ın dinamik yapısını gözler önüne seriyor. Nürburgring yarış pistinin “Yeşil Cehennem” olarak bilinen zorlu bölümünü üstün yol tutuşu ve aerodinamik önlemleri ile zorlanmadan geçebiliyor. AMG Magno açık yeşil isimli özel boyası ile de “Yeşil Cehennem”e meydan okuyor.

AMG’nin gücü

Yeni aktif radyatör ızgarası ve arka spoyleri ile rüzgâra yön veriyor. Aerodinamik verimliliği arttırarak üstün yol tutuşu da sağlıyor. Yeni AMG GT R’ın Panamericana ızgarası ve dikey kanatları onun karakteri hakkında mesajlar veriyor.

Yarış pisti kullanımına uygun olması ile de AMG ailesine öncülük ediyor. 100 km/sa hıza sadece 3,8 saniyede çıkıyor. 318 km/sa maksimum hızla da geçilmesi ne kadar zor bir rakip olduğunu gösteriyor.04_mercedes-benz-vehicles-amg-gt-r-660x602

Çevik yol tutuş

Onun genleri performans ile örüldü. Güçlü V8 motoru ile gövdesinde alüminyum ve karbon-fiber kullanımı sayesinde hem hafif hem de güçlü bir yapıya sahip. Ağırlık dağılımını doğru yapması ve virajlara göre arka tekerleklerinin de yönlendirme için kullanması, Mercedes-AMG GT R’ın çevik yapısını destekliyor. Ürettiği beygir gücü başına 2,66 kilogram ağırlık düşmesi onu sınıfının öncüsü hâline getiriyor.

Ayarlarınızı seçin

Mercedes-AMG GT R’da sürüş karakterinizi seçebilirsiniz. Konfor, spor ve spor plus olmak üzere üç adet seçenekten tercih ettiğiniz karakter ile konforlu otoyol sürüşlerinden heyecanlı yarış pistlerine kadar geniş bir yelpaze sizi bekliyor. Ayrıca yarış otomobillerinde olduğu gibi çekiş kontrol sisteminin de etki derecesi ayarlanabiliyor.05_mercedes-benz-vehicles-amg-gt-r-680x379

Kolay kontrol yüksek performans

Yeni AMG GT R’da ilk kez kullanılmakta olan arka tekerleklerin direksiyon açısı ve hıza göre açılarını ayarlaması dar virajlarda yüksek çeviklik, hızlı virajlarda ise yüksek denge sağlıyor. Onun sisteminde çeviklik ve dengenin kombinasyonu var. Artık her viraj eğlenceli.

07_mercedes-benz-vehicles-amg-gt-r-1280x436-1280x436

Akıllı sporcu 

Yeni AMG GT R’ın her ayrıntısı performans için tasarlandı. Kullanılan alüminyum alaşımları, magnezyum, çelik ve karbon-fiber malzemeler, hafif ve hızlı olması için DNA’sına kodlandı. Bu sayede motordan alınan gücün dönüştüğü performans en üst seviyeye çıktı. Kullanılan ek mekanik bileşenlere rağmen AMG GT S’ten 15 kilogram daha hafif bir otomobil karşınızda…

Detaylı bilgi: www.mercedes-amg-gtr.com


modeller
  • SON EKLENENLER