• Mercedes-Benz, C-Serisi platformu üzerine geliştirdiği ilk cabriolet modeli ile üstü açık otomobil sezonunu açarken geleneksel tente tavanlı Cabriolet model ailesini de genişletiyor.
  • Güçleri 156 ile 367 HP (115 ile 270 kW) arasında değişen verimli motor seçenekleri sportif ve atak bir sürüşü beraberinde getirirken, motorlar yeni 9G-TRONIC otomatik şanzımanla sunuluyor.
  • Konfordan ödün vermeyen sportif süspansiyon sistemi isteğe bağlı olarak sunulan havalı süspansiyon AIRMATIC ile bir üst seviyeye taşınıyor.

Mercedes-Benz Cabriolet dünyasına giriş modeli olan C-Serisi Cabriolet, Mercedes-Benz tasarım felsefesine uygun olarak modern ve lüks kavramlarını duyguları harekete geçiren sade çizgilerle yorumluyor. Tamamen kendine özgü bir karaktere sahip olan C-Serisi Cabriolet sportifliği ön plana çıkartan genç ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor.

Elmas tasarımlı ön ızgaraya sahip gösterişli ön tasarım, LED yüksek performanslı farlar, uzun motor kaputu ve yüksek omuz çizgisi gibi tasarım özellikleriyle yeni iki kapılı Cabriolet, tentesi kapalıyken neredeyse aynı boyutlara sahip C-Serisi Coupe modelinin siluetini andırıyor. Cam pencereye sahip gergin kumaş tente gövdeye uyumlu çizgisiyle özgün tasarıma sahip bagaj kapağı ile birleşiyor. Önden başlayarak arkaya doğru genişleyen omuz çizgisi yatay konumlu LED stop lambalarıyla birleşirken sportifliği ve dinamizmi destekliyor. Kumaş tente kapalıyken 360 litre olan ve kumaş tente açıldığında bile 285 litrelik bir hacim sunan bagaj bir cabriolet otomobilden beklenmeyen genişlik sunarken ileri seviyede günlük kullanım uygunluğu da vaat ediyor.

Sedan ile kıyaslandığında 15 mm daha alçak olan yürüyen aksam ve standart olarak sunulan 17 inçlik jantlar Cabriolet modelin sportifliğine katkı sağlarken, 0,28’lik cw değeri aerodinamik yapıya verilen önemi gösteriyor.

Premium sınıf tente tavan

Yeni C-Serisi Cabriolet’de Standart siyah elektrikli kumaş tente dışında isteğe bağlı olarak koyu kahve, koyu mavi, koyu kırmızı veya siyah renk alternatiflerine sahip akustik tente sunuluyor. Rüzgar ve yol gürültüsünü düşürerek hızlı otoyol sürüşlerinde dış dünyadan gelebilecek rahatsız edici sesleri etkin bir şekilde izole eden akustik tente ileri seviyede iklimlendirme ve ses konforu sunuyor.

S-Serisi Cabriolet modelinden C-Serisi Cabriolet modeline aktarılan kumaş tente yüksek dayanıklılık ve fonksiyonellik beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor. 50 km/s hıza kadar hareket halinde 20 saniyeden daha kısa bir sürede açılma ve kapanma özelliğine sahip olan kumaş tente açıldıktan sonra sessiz bir şekilde bagaj bölmesindeki tente kabinine gizleniyor. Tente kabinini örten tente kapağı gerek rengi, gerekse de şekliyle iç mekanla bütünleşiyor.

Modernliği ve yaşam tarzını yansıtan iç mekan

Yolcuları C-Serisi Sedan ile aynı, ancak Cabriolet detaylarıyla süslenmiş bir iç mekan karşılıyor. Kaliteli malzemeler ve işçilikle bezenen iç mekan sportifliği ve yaşam tarzını harmanlıyor. Beş farklı renk alternatifine sahip deri (isteğe bağlı donanım) kadar mat krom elektrikli kumaş tenteyi açma ve kapama düğmesi de iç mekandaki kalite algısını arttıran detaylar olarak dikkat çekiyor. C-Serisi Coupe modelinden aktarılan güçlü yan desteklere ve entegre başlıklara sahip koltuklar isteğe bağlı olarak baş ve boyun bölgesini ısıtan AIRCARF ile donatılabiliyor.

Yılın her günü üstü açık sürüş

Mercedes-Benz Cabriolet otomobilleri için özel olarak geliştirilen AIRCAP ön cam direğinin üstünde ve arka koltukların arkasında yer alan iki adet elektrikli rüzgar perdesinden oluşuyor. Söz konusu iki rüzgar perdesi birbirini tamamlıyor. AIRCAP yol rüzgarının üstü açık sürüşlerde ön ve arka koltuk yolcularına ulaşıp rahatsız etmeni önlüyor. AIRCAP gibi AIRSCARF da Cabriolet Konfor Paketiyle birlikte sunuluyor. AIRSCARF sürücü ve ön yolcunun baş ve boyun bölgesini ılık havayla ısıtıyor. Her iki ekipmanın bir arada kullanılmasıyla C-Serisi Cabriolet yılın 365 günü üstü açık sürüş konforu sunuyor.

Sportif, atak ve konforlu yürüyen aksam

Konfordan taviz vermeden dinamik olacak şekilde ayarlanan yürüyen aksam atak sürüş özellikleri ve bununla birlikte üstün sürüş keyfi sunuyor. C-Serisi Sedan ile kıyaslandığında C-Serisi Cabriolet modelinin yürüyen aksamı 15 mm daha alçak ayarlanırken, çelik yaylı yürüyen aksam için süspansiyon ayarı da bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan spor yürüyen aksamla birlikte süspansiyon geometrisi sertleşirken daha sportif ve atak bir sürüşü beraberinde geliyor.

Havalı süspansiyonla gelen ilave konfor

İsteğe bağlı olarak sunulan AIRMATIC havalı süspansiyon ön ve arka aks süspansiyon sertliğini elektronik olarak sürekli ayarlıyor ve her tür yol koşulunda ideal yuvarlanma konforunu sağlıyor. AIRMATIC ile birlikte standart olarak devreye giren ve çelik yaylı yürüyen aksamlarda isteğe bağlı olarak sunulan DYNAMIC SELECT sürücüye; sportif, konforlu veya tutumlu olmak üzere sürüş stilini ayarlama imkanı sunuyor. Sürücü DYNAMIC SELECT ayar düğmesini kullanarak; ‘ECO’, ‘COMFORT’, ‘SPORT’, ‘SPORT PLUS’ ve ‘Individual’ olmak üzere beş farklı sürüş modundan birini seçebiliyor. ‘Individual’ modunda araç ayarları kullanıcının kişisel zevkine uygun olarak yapılabiliyor.

4 ve 6 silindirli motorlar ve ilk defa 4MATIC

C-Serisi Cabriolet altı farklı motorla sunuluyor. Benzinli motorlar 156 PS (115Kw) gücündeki 1,6 litrelik dört silindirli C 180 ile başlıyor ve Mercedes-AMG C 43 4MATIC Cabriolet modelindeki 367 PS (270 kW) gücündeki 3,0 litrelik altı silindirli motora kadar uzanıyor. C 200 ise isteğe bağlı olarak dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile donatılabiliyor. Dizel motor seçenekleri 170 PS (125 kW) gücündeki C 220 d ve 204 PS (150 kW) gücündeki C 250 d çevre dostu SCR (Selective Catalytic Reduction) teknolojisiyle egzoz gazını arıtıyor.. Bütün motor seçeneklerinde yeni 9G-TRONIC otomatik şanzıman sunuluyor.

 

 

 

Hafif ve güvenli gövde

Genel olarak tavana sahip olmayan cabriolet karoserli otomobillerde yaşanabilen gövde rijitliği sorununun üstesinden gelmek üzere tasarımcılar henüz C-Serisi Sedan modelini geliştirirken gerekli önlemleri aldılar. Gövdenin ön ve alt bölümünde yapılan güçlendirmeler sayesinde C-Serisi Cabriolet son derece sağlam ve rijit bir gövde ve bununla birlikte son derece dinamik sürüş özellikleri sunuyor.

Coupe versiyonda olduğu gibi Cabriolet versiyonda da yoğun alüminyum kullanımını temel alan hafif yapı prensibi devreye giriyor. Çamurluklar, motor kaputu ve bagaj kapağında hafif alaşım metal kullanılıyor. Böylece C-Serisi Cabriolet sadece uluslararası yasal gereklilikleri yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda gerçek kaza koşullarına dayanan Mercedes-Benz güvenlik şartlarını da  yerine getiriyor.

İsteğe bağlı olarak sunulan Sürüş Yardım Paketi kapsamında özellikleri daha da genişletilmiş olan ilave sdevreye giriyor. Söz konusu sistemler radar veya stereo kamera gibi farklı sensör teknolojilerinden elde edilen Akıllı Sürüş Konseptinin verileriyle birlikte hareket ederek sürüş güvenliğinin yanı sıra sürüş konforunu da arttırıyor. Takip edilen araç ile aradaki mesafeyi sürekli koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapmasını sağlayan DISTRONIC PLUS veya kavşaklarda karşıdan karşıya geçen nesneleri (ve yayaları da algılayarak gerektiğinde fren desteği de sağlayan BAS PLUS Acil Fren Destek Sistemi gibi özellikleri de kapsayan PRE-SAFE® Freni bunlardan bazıları. Sürüş Yardım Paketi ayrıca sürekli olarak şerit çizgilerini takip ederek aracın kontrolsüz bir şekilde şerit çizgisinin üzerinden geçtiğini belirlediğinde yan şeritte bir araç olması halinde aktif bir fren müdahalesi ile bunu engelleyen ve hatta kesik çizgilerde destekleyen Aktif Şerit Takip Yardımcısı’nı da kapsıyor.

Kısmi otonom park etme olanağı sunan Park Yardımcısı, ön ve arka taraftaki kameralardan gelen görüntü bilgilerini kullanarak, aracın ve çevresinin kuş bakışı görüntüsünü çıkaran, manevra sırasında, park yerlerine giriş çıkışta kolaylık sağlayan 360° Kamera, kamera ve navigasyon bazlı trafik levhaları yardımcısı, karşıdan gelen sürücülerin gözlerini rahatsız etmeden ve görüşünü kısıtlamadan uzun farları kullanma imkanı sunan otomatik uzun far yardımcısı PLUS  diğer sürüş destek sistemleri olarak öne çıkıyor.

bülten
  • SON EKLENENLER