Uzun zamandır merakla beklenen yeni A-Serisi, mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında lansmanını yaptı. Yeni nesil otomobil, çok daha sportif ve canlı bir görünüme sahip. Dinamik ve fütüristik tasarımıyla dikkat çeken A-Serisi’nin ızgaraları da klasik yapıdan oldukça uzak.

Farklı gövde yapısı ve hatlarıyla bambaşka bir görünüme bürünen yeni A-Serisi, B-Serisi ile benzer motor özelliklerini paylaşıyor. Benzinli ve dizel motor seçenekleriyle yola çıkmaya hazırlanan model, 109 bg ile 211 bg arasında değişen bir güce sahip. Kilometrede 99 gr ile düşük emisyon değerlerine sahip olan modelde çift kavramalı şanzıman sunuluyor.

Yeni A-Serisi ile Mercedes-Benz tüm modellerinde olduğu gibi yine tam güvenlik sağlıyor. Adaptif Fren Asistanı mümkün olan en keskin fren tepkisini sağlarken, radar destekli Çarpışma Önleme Yardımcısı sürücüye görsel ve sesli uyarı verirken frenleri ihtiyaç duymadan önce hazır hale getiriyor.

Merakla beklenen yeni A-Serisi, ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

bülten

    2 Yorum

  1. Murat Duman EKER:

    Şu an A 150 kullanıcısıyım. Yeni B serisinin test sürüşüne katıldım. Turbo motorun performansını merak ediyordum. hüsrana uğradım. 1600 cc motora birşey katamamış çok yazık. 1400 TSİ Wolksvagen Jettam da var. turbonun neiş yaptığını o aracı da kullandığım için iyi biliyorum. jettanın performansını B serisinde bulamadığım gibi özellikle arka süspansiyon çok sert. Şu an A serisini bekliyorum onda da performans düşükse Mercedes hayalim suya düşecek. Umarım A serisi beni mutlu eder. Saygılarımla

Comments are closed.

  • SON EKLENENLER