Güvenli sürüş keyfi
Mercedes-Benz’in kullanıcılarına gerçek bir sürprizi var. Yeni B-Serisi artık çok daha güçlü, hızlı ve sessiz. B-Serisi’nin elektrikli versiyonu, yolcular ve sürücüler için cömert bir konfor sunmaktadır. Geniş iç hacmi ve hassas düşünülerek tasarlanan iç yapısı ise yolun keyfini çıkarmanıza yardımcı olur.

Güçlü bir sürüş
Sessiz, sıfır emisyonlu 132 kW güçlü elektrik motoru tarafından sağlanan güç, pedala dokunulduğu andan itibaren 340 Newton metre maksimum tork sağlar. Bu hesap, üç litrelik benzinli motor torkuna karşılık gelir. Bu da elektrikle çalışan B-Serisi için sıfırdan 100 km’ye, yalnızca 7.9 saniyede ulaşması demektir.

08_BKlasse_ED_1230x454-2

Uzun sürüşlerde sıfır emisyon
Üst hız limiti, elektronik aralığını arttırmak için 160 km/s ile sınırlandırılmış. Bu aralık sıfır emisyon için, sadece şehir içi mesafelerinde değil uzun sürüşlerde de aynı performansı gösterdiği anlamına gelmektedir. 100 kilometrelik bir menzil için şarj süresi Avrupa’da 400V/16A’lık bir güç için 1,5 saattir. Otomobil çalışırken ortaya çıkan elektrik akımının kinetik enerjiye dönüşmesi, bataryayı şarj etmeye katkıda bulunmaktadır.

04_BKlasse_ED_700x638

İnce detaylar, sportif tasarım
Güzel ve kaliteli malzemeler, ince yapılı yüzeyler, zarif detaylar ve hassas bir çalışma Mercedes-Benz’in seçici felsefesi olarak tanımlanır. B-Serisi için düşünülen işlevsel kokpit modern ve göz alıcıdır. Bilgisayar veya akıllı telefon yoluyla kolayca araca erişim elde edebilirsiniz. Planlanan güzergâhı seçebilir, pil ömrü ve yol durumu sorgulayabilirsiniz. İklim şartlarına ve istediğiniz saat aralığına göre aracınızı önceden ısıtabilir veya arzuya göre soğutabilirsiniz.

03_BKlasse_ED_710x369

Güvenliğe güçlü vurgu
Mercedes-Benz’in yüksek güvenlik standartları Elektrikli B-Serisi içinde geçerlidir. Yenilikçi ‘Enerji koruyucu pil’ otomobilin içinde ve alt kısmında, sorunsuz bir konumda yer almaktadır.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER