Önümüzdeki bahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanan Mercedes-Benz E-Serisi; güvenli sürüş konusunda önemli bir adım daha atıyor ve konfor, gerilim azaltma, güvenlik konularında yeni bir çığır açmayı hedefliyor.
Vazgeçilmez bir unsur: Güvenlik, Mercedes-Benz markası için en temel unsur. Bu sebeple otomobiller için neredeyse 70 yıldır aktif ve pasif güvenlik sistemleri geliştiren Mercedes-Benz, sadece kendi sürücülerini değil tüm sürücülerin güvenliğini düşünüyor.

E-Serisi-Guvenlik-2

Amacımız: “Sürücünün üzerindeki yükü hafifletmek…”
Sürücü Asistanı paketinin en önemli özelliklerinden birisi de geleceğin E-Serisi’ni kendi sınıfının içerisinde Akıllı Sürüş özelliği konusunda bir üst seviyeye taşıması… Yeni E-Serisi’ndeki otomatik sürüş sistemi yoldaki bir sonraki adımı görüyor ve sizin hamlenizin ne olması gerektiğine karar veriyor. Yani bu özellik sayesinde; şehir içinde ve şehirlerarası yollarda sadece yavaş otomobillerin arkasında doğru mesafede kalmakla kalmıyor aynı zamanda da 200 km/s’te varan hızlı otomobilleri doğru mesafede takip edebiliyorsunuz.

E-Serisi-Guvenlik-3

Bu özellik; normal sürüş sırasında ve hatta virajlarda bile fren, gaz ve direksiyonu kontrol etmek zorunda olan sürücülerin yükünü hafifleterek rahatlamasını sağlıyor. Üstelik bu sistem yol çizgilerinden bağımsız olarak, 130 km/h’ye kadar olan hızda yolda çizgiler belirgin olmasa da ve hatta yolda çizgiler olmasa bile çalışıyor.


teknoloji
  • SON EKLENENLER