Daimler AG Çevre Başkanı Dr. Herbert Kohler, S-Serisi’ni “Birkaç yıl önce orta boy otomobiller için bile rüyaların ötesinde olan tüketim ve emisyon değerlerini yakalamayı başardı.” şeklinde açıklıyor. Mercedes-Benz yaşam döngüsünde kendi modellerinin çevresel uyumluluklarını analiz ediyor ve bu analizler kesinlikle yasal zorunlulukların ötesinde. S-Serisi 2005 yılında “TÜV Süd” tarafından çevre sertifikası verilen ilk araç oldu. Bu durum, S-Serisi’ne kadar gelenekselleşerek devam etti. Mercedes-Benz’in bütün modelleri de verimlilik açısından kendi sınıflarına liderlik ediyor. S 400 HYBRID’in karbondioksit emisyonu bir önceki modelle kıyaslandığında 186 gr CO2/km’den 147 gr CO2/km’ye düştü. Tüm modeller EURO 6 emisyon standartlarıyla uyumlu. Buna ek olarak; Mercedes-Benz S 400 ve S 350, A verimlilik sınıfının, S 300 ise A+ sınıfının katı kriterlerini yerine getiriyor.

Yeni S-Serisi, yakıt verimliliğinin faydalarını tedbirlerin akıllı paketi tarafından sağlıyor. Bu paket, sürüş sistemi optimizasyonu, enerji yönetimi, aerodinamik yapı, lastikler, ağırlık azaltma teknikleri ile sağlanmış hafif yapı ve enerji tasarrufu sağlayan sürüş sistemini içinde bulunduruyor. Hibritler ise sıfır emisyonlu sürüşte başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Yeni S-Serisi ile birlikte Mercedes-Benz bu serinin çizgisini 3 modelle genişletti. Motor tamamen elektrik motorundan ayrılmış durumda. Diğer özellikleri ise ikinci nesil fren sistemi ve ileriye dönük Akıllı HYBRID enerji yönetim sistemi.

Geri dönüşüm materyalleri için kurulmakta ve gelişmekte olan pazar, bu materyallerin yeni S-Serisi üretiminde kullanımını da artırıyor.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER