Yarı Otomatik Sürüş ve Stres Azaltan Otomatik Frenleme

Yarı-otomatik sürüş özelliği ile Otoyol, Karayolu ve şehir içindeki sıkışık ana yollarda bile üstün performans sergileyen otomatik frenleme sistemi sayesinde riskli durumlarda otomobili durduruyor ve kaçamak manevralarda bile üstün performans sergiliyor. Bunlar sadece Akıllı Sürüş özelliğinin yeni ve geliştirilmiş özelliklerinden bazıları. Amaç ise, sürüş deneyimini daha iyi bir güvenlikle birleştirip sürücüye daha fazla konfor vererek daha az stres yaşamasını sağlamak.

02-Mercedes-Benz-vehicles-E-Class-driver-assistance-package-Innovation-Intelligent-Drive-680x379

Mesafeyi Otomatik Olarak Koruma
Üst Düzey Akıllı Sürüş asistanı, sadece öndeki otomobillerle aradaki mesafeyi koruyan bir DISTRONIC mesafe pilotu özelliği olarak kullanılmakla kalmıyor, aynı zamanda da 200km/s hızına kadar ön şeritteki trafiği takip edebiliyor. Sistem, otomobilin etrafındaki daha fazla gelişmiş çok amaçlı stereo kameralarından ve yeni radar sensörlerinden yararlanarak şerit çizgilerini fark edip otomobilin yönünü buna göre belirleyebilmesini sağlıyor. Steering Pilot teknolojisi sayesinde, 130 km/s hıza kadar şerit çizgileri belirsiz ya da yok dahi olsa otomatik sürüş sağlayabiliyor.

03-Mercedes-Benz-vehicles-E-Class-driver-assistance-package-Innovation-Intelligent-Drive-660x602

Tehlikeli Durumlarda Otomatik Frenleme
Exceptional Assistance yeni Aktif Fren Asistanı ile sunuluyor. Onun görevi olası muhtemel kaza durumlarına karşı sürücüyü önceden uyarmak ve ani frenlemelerde de en ideal biçimde otomobili yönetebilmek. Gerektiği durumlarda da kendisi duruma müdahale ediyor ve otomatik frenleme yapıyor. Aktif Fren Asistanı çok amaçlı stereo kameraları kullandığı şekilde, otomobile yüklü radar sensörlerini de kullanarak önündeki otomobilin yavaşlama, durma ya da hareketsiz kalma gibi özelliklerini saptayabiliyor. Çarpışma riski varsa önce sürücüyü uyarıyor ve sürücünün müdahalede başarısız olduğu durumlarda da devreye kendisini sokarak durmasına yardımcı oluyor.

04-Mercedes-Benz-vehicles-E-Class-driver-assistance-package-Innovation-Intelligent-Drive-660x602
Daha Fazla Güvenlik İçin Kontrollü Önlem

Mercedes-Benz’in sürüş asistanı paketinin akıllı özellikleri aynı zamanda Evasive Steering Assist’i de içeriyor. Bu özellik; sürücünün, asistan sistemi tarafından algılanan yayadan kaçınmasına yardımcı oluyor. Eğer sürücü, direksiyonu yaya doğru sürerse, bu özellik sayesinde direksiyon asistan tarafından kontrol edilerek yayanın yoluna güvenli olarak devam edilmesi sağlanıyor.


teknoloji
  • SON EKLENENLER