Temasız!

modeller, yaşam 14 May 2013
0 YORUM
0 BEĞENİ

Kişiye özgün
Filtre edilmemiş, sansürlenmemiş ve alışılmışın dışında: Mercedes-Benz, geçtiğimiz Nisan ayında Paris’te kamuoyunun ilgisini en yeni ve #Untamed (Temasız) fotoğraflarla donattığı, özgünlüğe ve bunu sağlayan kaliteli özelliklere sahip olan yeni CLA’ya çekti. #Untamed sergisinde binlerce katılımcı, kendilerine yapılan çağrıya uyarak çektikleri romansı görüntüleri dünyanın geri kalanı ile paylaştılar. Instagram kullanarak, duygularımıza hitap eden ve ufkumuzu geliştiren kişisel perspektiflerini gönderdiler.

Paris’te yapılacak olan sergiyi ziyaret edenleri keyiflendirecek yeni görüntüler ve anlayışlar aranırken, fikir ve ilkelerinden vazgeçmemeleri konusunda insanlar cesaretlendirildi. Mercedes-Benz, kendi türünün ilki olan bu dijital fotoğraf sergisi için, #Unthamed (temasız) ruhu ile şehrin merkezinde bulunan, Boulevard des Capucines’i göz alıcı bir showroom haline getirdi. 3D canlı yayın ile uluslararası Instagram favorileri, ziyaretçilerin ve katılımcıların yoğun düşüncelerinin resimleri, filtrelenmemiş enstantane fotoğraflar, kesintisiz bir kişisel panorama haline dönüştürülerek sayısız projektör ekranına doğru yönlendirildi.

Kuşatan medya ortamı
Festival kapanışında kuşbakışı ile tepeden bakılan uzak portreler ve çıplak yapılar arasında dolanırken gösterilen her bir görüntü, diğerlerinden ayrılarak ilgiyi kendi üzerine çekti. Uyumlu, çelişkili ve kesinlikle ilkelerinden taviz vermeyen –serginin ev sahibi olan yeni CLA gibi- bu küresel katılımcılar estetik temayüllerine meydan okudular. Farklı mimari ve prezeantasyona bu prensip de yansıdı.

Yeni fikirlere yer ve fırsat
Bu şovun, uzaysal konsepti, güçlü çizgisi, renk, kenar ve şekilleri yansıtan canlı görüntüleri ile bir çerçeve çizildi. Burada ilkel beyazların, yalın açıların ve fotoğraf akışındaki projeksiyon yüzlerinin gölgeleri, grafikleri, hareketli görüntüleri tekrar tekrar yansıtıldı. Ziyaretçiler kendilerini paralel bir başka algı yüzeyinin içinde buldu.

#Untamed (temasız) fiziğin, formların ve fotoğrafçılığın inanılmaz etkileşimi, mekânın sınırlarını, caddelerimizde ve hayatlarımızda yepyeni bir ilhamla birlikte yeni algılara açtı.


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER