Tarihi zafer

modeller, yaşam 16 Nis 2012
0 YORUM
0 BEĞENİ

Nico Rosberg, Şangay’da gerçekleştirilen Çin Grand Prix’inde zafer kazandı. Formula 1 kariyerindeki ilk birinciliği elde eden Rosberg: “Bu benim için çok özel bir andı. Bütün bir hafta sonu çok güzel geçti. Formula 1’deki ilk zaferimdi ve gerçekten muhteşemdi. Bu yarışı hiç unutmayacağım” dedi. 111. kez Grand Prix’de yarışan Rosberg, 5 bin 451 metre uzunluğundaki pistte, 1 saat 36 dakika 26.929’luk dereceyle ilk sırada yer aldı.

Rosberg’in nasıl bir gelişme kaydettiğini anlatan Ross Brown: “Bu projeye inanılmaz emek verdiler ve onların tutkusunun ve uzmanlığının ödüllerini görmeye başladık.” dedi. Norbert Haug ise yarışı şöyle özetledi: “Nico ve takımımızın ilgi çekici bir zaferi! Nico’nun aracı nasıl iyi kullandığına ve yarışı birinci turdan itibaren ne kadar iyi kontrol ettiğine inanmak mümkün değildi. Nico’nun bugünkü performansı mükemmeldi, takım iki molalık güzel bir strateji gerçekleştirdi, Nico ve araç yöneticisi tekerlekleri çok iyi kontrol etti.”

Michael Schumacher, 13. turda arıza nedeniyle  yarıştan çekilmek zorunda kaldı. İlk duruşundan sonra ön sağ tekeri gevşedi. Araca daha çok zarar vermek istemediği için çimlerde durdurdu. Schumacher “Aracın sağ kısmına yüklendiğimde, anında ters giden bir şeyler olduğunu hissettim. O ana kadar yarışı kontrol altında tuttuğumu söyleyebilirdim çünkü rakiplerim geride kalmıştı, tekerlekler de yerindeydi. Elbette daha güzel bir yarış olabilirdi fakat çok talihsiz bitti ve her zaman ellerinden gelenin en iyisini yaparak çok çalışan arkadaşlardan özür diliyorum. Ama hepimizin bildiği gibi bunlar da yarışın bir parçası.” dedi.


modelleryaşam
  • SON EKLENENLER