SLS AMG E-Cell

modeller 7 Haz 2012
0 YORUM
0 BEĞENİ

Tüm zamanların en spor elektrikli otomobili, parlak sarı rengi, martı kanat kapıları ve 0’dan 100 km/s hıza, bu cümleyi okuma süresi içinde ulaşabilme özelliklerine sahip. İlk prototip E-Cell’in gösterime çıkmasından bir yıl sonra, SLS AMG süper spor otomobilin bu elektrikli versiyonunun geniş çaplı üretimine onay verildi.

E-Cell, sessiz çalışma ve sıfır emisyonun yanı sıra, elektrikli otomobillerin aynı zamanda çok ciddi bir spor performans ortaya koyabileceklerini vurguluyor. Bu ileri teknolojiye sahip otomobilin, tekerleklerinin yakınına yerleştirilmiş olan dört kompakt elektrik motoru bulunuyor ve 4×4 deyimine yepyeni bir ışık tutuyor. Hepsi birlikte 392 kW motor gücünün yanında, yanmalı motorun aksine, anında devreye giren 880 Nm tork üretiyor.

Tüm bu güçle E-Cell 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyede çıkıyor. Motorlar, detaylı olarak soğutulan ve 48 kilovat saat enerji depolayabilen, 400 volt lityum-iyon akü takımı vasıtasıyla çalışıyor. Tabii bir spor otomobili tanımlarken kilovat saat ve volt terimlerini kullanmaya alışmamız gerekiyor.


modeller
  • SON EKLENENLER