1. Bu yarışma, 21 Haziran 2016 (Saat: 15:30) ile 12 Temmuz 2016 (Saat: 23.59) tarihleri arasında, Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından düzenlenmektedir.
 2. Yarışma tarihleri arasında, aşağıda belirtilen ¨skyfie¨ tanımına uyan fotoğraflarını #skyfie etiketi ile Instagram hesaplarından paylaşan kullanıcılar, yarışmaya katılmış olacaklardır.
 3. Skyfie, fotoğrafı çeken kişinin arkasında bulunan görüntüyü ve gökyüzünü de içerecek şekilde, aşağıdan yukarıya doğru bir açıdan çekilmiş, ¨selfie¨ benzeri bir fotoğraftır; ancak skyfie’de fotoğrafı çeken kullanıcının mutlaka kadrajda bulunma zorunluluğu yoktur. Skyfie, yalnızca gökyüzünü ve çevresini kadrajladığımız, kişiden bağımsız fotoğrafları da kapsar.

Skyfie’nin özellikleri:

 • Gökyüzüne doğru uzanan bölgede neler olduğu görülmelidir.
 • Fotoğraf aşağıdan yukarıya doğru çekilmelidir.
 • Fotoğraf istenildiği kadar aşağıdan başlayabilir, örneğin göğüs hizasından da çekilebilir, ayak hizasında da. Önemli olan gökyüzü de görünecek şekilde çekilecek olmasıdır.
 1. Paylaşılan fotoğraflar 13 Temmuz 2016 tarihinde jüri tarafından (Engin Bilgün – Otomobil Pazarlama Müdürü/Mercedes-Benz Türk, Nilüfer Yıldırım – Otomobil Dijital Pazarlama Uzman/ Mercedes-Benz Türk, Çağla Tören Ahi – Otomobil Pazarlama İletişimi Uzmanı/Mercedes-Benz Türk) incelenecek, yukarıda belirtilen skyfie tanımına uyan fotoğraflar değerlendirmeye alınacak ve ¨özgürlüğü yansıtan en yaratıcı skyfie¨ kriterine göre seçilecek 5 kişiye GoPro Hero 4 kamera hediye edilecektir.
 1. Instagram profilleri gizli (protected) olan katılımcıların fotoğrafları görüntülenemeyeceğinden yarışmaya katılım için profil ayarlarını değiştirmeleri gerekmektedir.
 2. Yarışma sonunda kazanan kişilerle direkt mesaj yoluyla iletişime geçilecektir. Bu mesajda kazanandan istenecek ad-soyad ve iletişim bilgilerinin eksik veya yanlış olması nedeniyle yaşanacak olan aksaklıklardan Mercedes-Benz Türk A.Ş. sorumlu değildir.
 3. Katılımda sunulan kimlik ve adres bilgilerinin doğruluğu ve yeterliliğinin ispatı katılımcının sorumluluğundadır.
 4. Kazananlar, 15 Temmuz 2016 tarihinde instagram.com/skyfie adresinden duyurulacaktır.
 5. Katılımcı uygulamayı kabul ettiğinde, Mercedes-Benz Türk A.Ş. kullanıcıların ad, soyad ve profil fotoğraflarının uygulama için kullanım hakkına sahip olur.
 6. Yarışma Instagram’ın değil, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin sorumluluğundadır
 1. 18 yaşından küçük olanlar düzenlenen yarışmaya katılamayacaklardır, katılmış olsalar dahi hediye kazanmaları halinde bu ikramiyeler kendilerine teslim edilmeyecektir.
 2. Mercedes-Benz Türk A.Ş., yarışma öncesinde/süresince/sonrasında fikri ve teknik destek sağlayan ikincil ve üçüncül derecede yarışma ile bağlantılı şirket çalışanları yarışmaya katılamazlar. Katılmış olsalar dahi hediye kazanmaları halinde bu hediyeler kendilerine teslim edilmeyecektir.
 3. Başvuru sahipleri, yarışmaya katılmakla ve önceden belirlenmiş ve duyurulmuş hediyelere hak kazanmakla, katılım koşulları ve gizlilik kurallarına uymayı peşinen kabul ve taahhüt eder.
 4. Kullanıcılar, bu yarışmaya katılarak paylaştıkları fotoğrafların Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından herhangi bir mecrada yayınlanmasını/kullanılmasını veya fotoğraflardan içerik oluşturulmasını peşinen kabul etmiş olurlar.
 5. Katılımlar, mahremiyet, reklam hakları veya fikri mülkiyet hakları da dâhil olmak fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere, bir başkasının haklarını ihlal etmemeli, şiddet unsuru içermemeli, telif hakkı ihlali oluşturmamalı veya bu hakları ihlal eden herhangi bir malzeme içermemelidir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.
 6. Kullanım hakkı bir başkasına ait materyaller başvuruda kullanılamaz. Yarışmaya gönderilen fotoğraf, başvuru sahibi haricinde herhangi bir kişi tarafından yaratılmış bir eser olmamalıdır.
 7. Paylaşımlar, uygunsuz, ahlaki değerlere aykırı, müstehcen, menfur, suç unsuru, hakaret, iftira veya küçük düşürücü unsurlar içeren içeriklerden oluşmamalıdır.
 1. Paylaşımlar herhangi bir gruba veya bir bireye karşı bağnazlık, ırkçılık, nefret veya zarara teşvik eden veya cinsiyet, din, milliyet, cinsel kimlik veya yaş ayrımcılığına yönelten içerik içermemelidir.
 2. Mercedes-Benz Türk A.Ş., 15, 16, 17. maddelerde bahsi geçen şartlara uygun olmayan fotoğrafları silme/kaldırma hakkına sahiptir.
 3. Katılımcı yarışmaya katılmakla Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından kişisel bilgilerinin toplanmasına ve saklanmasına rıza göstermiş sayılır.
 4. Her başvuru sahibi yarışma süresince hediye kazanmaya hak kazandığı takdirde bir kez ödül sahibi olabilir. Bir kullanıcı sadece bir kez ödül alabilecektir.
 5. Mercedes-Benz Türk A.Ş. yarışmaya katılım sırasında oluşabilecek teknik aksaklıklardan dolayı sorumlu değildir.
 1. Mercedes-Benz Türk A.Ş., yanlış iletişim bilgisi ile yarışmaya katılımdan dolayı olabilecek mağduriyetten sorumlu değildir.
 2. Yarışmaya katılanlar, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin işbu Katılım Koşulları’nda tesis ve ilan ettiği kuralları şimdiden kabul ederler. Katılımcıların Yarışma Kurallarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi münhasıran Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından yapılacaktır.
 3. Mercedes-Benz Türk A.Ş., yarışma boyunca, yarışma sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojilerini kullanarak hile yaptığı tespit edilen ya da haksız yollardan kazanç elde edilen işlemleri tespit etmesi durumunda, yarışmacının o güne kadarki bütün yarışma verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Bu kişiler kazananlar listesinde yer alsalar bile yapılan incelemelerde kurallara aykırı bir işlem ya da davranışı tespit edilmesi halinde yarışmacının bütün yarışma verileri silinecek ve ödül kazanma hakkı ortadan kalkacaktır.
Genel
 • SON EKLENENLER