37435, hem Mercedes-Benz hem de otomobil dünyası için sihirli bir sayıyı ifade ediyor. Bu sayı, bundan tam 125 yıl önce, 1886 yılında Carl Benz’in “benzin motoruyla hareket eden araç” patenti için başvurduğunda ona verilen patent başvuru numarası.

Patent Başvusu

Carl Benz’in patent başvurusu yaptığı  29 Ocak 1886 gününden bugüne geçen 125 yılda, dünyanın bir çok yerinde mühendisler, tasarımcılar, teknikerler otomobil dünyasında çıtayı her alanda biraz daha  yukarı taşımak, insanlara konfor, güvenlik, hız, prestij ve daha bir çok fayda  sağlamak için uğraştılar.

Bugüne gelindiğinde, Mercedes-Benz, otomobilin 125. yılını temsil eden 29 Ocak 2011 tarihinde, yeni CLS’yi tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Stuttgart’taki Mercedes-Benz Müzesi’nde yapılacak olan bu lansman için geleneksel pazarlama kanallarının yanı sıra videolar, interaktif öyküler ve web sitesinin iPad versiyonu ile farklı alanlarda da yeni CLS deneyimini yaşamak mümkün.

Tanıtım faaliyetlerinin önemli bir durağı da 19-22 Ocak’ta düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Fashion Week’te yeni CLS’ye top model Karolina Kurkova eşlik edecek.

Otomobilin 125. yaşının kutlanacağı bu günde, Mercedes-Benz, yeni CLS ile 125 yıllık tarihte yeni bir dönüm noktasında yerini alacak.


modeller

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER