Şehir Orman!

yaşam 24 Kas 2011
0 YORUM
0 BEĞENİ

İlk olarak Ankara MDT tarafında sahnelenen Şehir Orman, Beyhan Murphy’nin kareografisiyle Fulya Sanat Sahnesi’nde 21 Aralık’a kadar izleyicilere keyifli bir gösteri sunuyor. Şehir Orman, hayvanlar alemi, doğa ve metropol hayatına farklı bir bakış kazandırıyor.

Beyhan Murphy’nin sanat yönetmenliğiyle İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde kurulan Modern Dans Topluluğu İstanbul’un bu seneki özel sosyal sorumluluk projesi “Şehir-Orman”, Türkiye gibi hızla gelişmekte olan ülkelerdeki çevre ve gençlik sorunlarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

Ünlü yazar Rudyard Kipling’in ‘Jungle Book’ adlı kitabından yola çıkılarak yaratılan Şehir Orman, genç neslin yaşadığı sorunlar, metropol hayatı ve çevre sorunlarını hem eğlenceli hem de düşündürücü bir şekilde ele alıyor. Metropolde ayakta kalmaya çalışan Mogli’nin serüveni; doğa, insan ve hayvanlar alemi arasındaki tüm gerçekleri içerisinde barındırıyor. Müzikleri kadar kostümleriyle de büyüleyen müzikale Manga ve Athena da birer parçalarıyla destek veriyor.

Sosyal sorumluluk, iletişim ve eğitim projesi olarak hazırlanan Şehir Orman, Fulya Sanat Sahnesi’nde özel olarak düzenlenecek “okul matineleri”yle ilköğretim ve lise öğrencileriyle de buluşabilecek.

Gösteri tarihleri:
18 Aralık 16:00
20 Aralık 20:00
21 Aralık 20:00


yaşam
  • SON EKLENENLER