Formula 1’in bu sezonunda Mercedes AMG Petronas takımı 2014’te olduğu gibi, 2015’te de markalar şampiyonluğunu kazandı.Üst üste ikinci defa Formula 1 Markalar Sıralaması Dünya Şampiyonu Mercedes-Benz! 15 yarışta sekiz dubleye imza atan Mercedes AMG Petronas, zirvede yer alırken en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını gözle görülür bir şekilde açtı ve dünya şampiyonluğunu elde etmemizi sağladı.

Pilotlar Şampiyonu Lewis Hamilton (1)

Pilotumuz Lewis Hamilton, Avustralya, Bahreyn, Çin, Kanada, İngiltere, Belçika, İtalya, Japonya, Rusya ve ABD’de birinciliği, Malezya ve İspanya, Avusturya’da da ikinciliği elde ederken, Yine Mercedes AMG Petronas pilotlarından takım arkadaşı Nico Rosberg ise İspanya, Monako ve Avusturya’da birinciliğin, Avustralya, Çin, Kanada, İngiltere, Belçika, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinciliğin ve Bahreyn ile Malezya’da ise üçüncülüğün sahibi oldu.

Pilotlar Şampiyonu Lewis Hamilton (2)

Lewis Hamilton ABD Grand Prix’i öncesinde, “ABD Grand Prix’i kazanana kadar parça parça hatırladığım bir yarış oldu. Damalı bayrağı ilk sırada geçtiğim an herşeyi algıladım. Açıkçası şampiyonluk duygusuna hala alışamadım. Ayrton Senna ile şampiyonluk sayımı eşitlemek benim için onur verici ve hala gerçek değilmiş gibi geliyor. Bunu başarmamı sağlayan aileme, ekibe ve fabrikadaki tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyorum. Meksika yeni bir pist. Oradaki F1 taraftarlarıyla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Son üç yarışta kaybedecek bir şeyim olmadığı için daha agresif yarış sergileyip Meksika’nın ilk kazananı olmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Pilotlar Şampiyonu Lewis Hamilton (3)

2015 sezonunda markalar şampiyonluğunu bize kazandıran Mercedes AMG Petronas, sezonun bitimine beş yarış kala şampiyonluğu zaten garantilemişti ve böylece dünya şampiyonluğunda adımızı ikinci kez altın harflerle yazdırmayı başardı.

Bize bu mutluluğu yaşatan Mercedes AMG Petronas’la gurur duyuyor ve tebrik ediyoruz.


modeller
  • SON EKLENENLER