Shakespeare’in ölümsüz aşk öyküsü, 21 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor!

Büyülü bir gösteri
İtalya’da 8 ay içerisinde 400 bini aşkın kişiyi büyüleyen Romeo ve Juliet, 270’ten fazla benzersiz kostüm, 23 sahne değişimi ve üstün teknolojik altyapısıyla İstanbullu sanatseverlere bugüne kadar yaşamadıkları bir deneyim yaşatacak. Gelmiş geçmiş en görkemli şov olarak adlandırılan bu muhteşem gösteri 21 Şubat’ta Zorlu Center PSM’de perdelerini açıyor.

Romeo ve Juliet’in sahne arkasında; 45 eşsiz oyuncu, dansçı ve akrobat, 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ve 15 kişilik yapım ekibi görev alıyor. 13 tır dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo e Juliet, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahne ile büyülü bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Gösterinin yönetmenliğini Giuliano Peparini üstlenirken, bestelerini Gerard Presgurvic yaptı, şarkı sözlerini ise Vincenzo Incenzo yazdı.

juliet_2

Ölümsüz bir aşk öyküsü
Verona’nın iki soylu ailesi, Romeo ve Juliet’in ölümcül nefretleri iki gencin ilk görüşte başlayan ve kaderlerini mühürleyecek olan aşkına engel olamaz. Aşıkların trajik intiharıyla ölüm aşkı ebediyete yüceltirken, düşman aileleri vicdan azabıyla tüketir. Çatışmaları aydınlatan, tutkuları gizleyen ışık bu özgün yorumda bize müzikle dönüyor ve kötülüğün renklerini güçle doldururken, iyiliğin çerçevesini yumuşak tonlarla çiziyor. Müzikler ve ritim kimi zaman deliliği, kimi zaman ahlakın terk edilişini simgeliyor. Aşk resmedilirken ise bunun aksine iki aşığın tutkusunun, sonsuz bekleyişinin ve çektikleri işkencenin altını çiziyor.

1854_1_976X644-1

21 Şubat-1 Mart 2015’te izleyiciyle buluşacak olan Shakespeare’in unutulmaz aşk hikâyesinin, 3 boyutlu dijital sahnede nasıl hayat bulduğuna şahit olmak isteyenler biletlerini bu adresten satın alabilirler. İyi seyirler.


yaşam
  • SON EKLENENLER