Rock’n Coke 2013

yaşam 16 Ağu 2013
0 YORUM
0 BEĞENİ

Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke, bu yıl da dünyanın birçok farklı ülkesinden ünlü müzisyeni ağırladı, festivalin 10. yılında katılımcılar müziğe doydu. Dünyaca ünlü gruplar The Prodigy, Jamiroquai, Arctic Monkeys festivalin göze çarpan isimleri arasında.

Her zaman konuşulan sahne performansları ile The Prodigy festivalin en çok ilgi gören grubu.
Dünya çapında 40 milyondan fazla albüm satan, son albümleri Rock Dust Light Star ile büyük beğeni toplayan Jay Kay önderliğindeki Grammy ödüllü Jamiroquai da festivalin yine en etkili gruplarından. Senfonik rock grubu Within Temtation ve sokak performansları ile fenomen haline gelen Avusturalyalı grup Dub FX’de bu yıl Rock’n Coke’da hayranlarıyla buluştu.

Primal Scream ve Teoman da Rock’n Coke’ta!
Rock’n Coke’ta festival coşkusunu doruklara çıkaran isimler arasına, Türk rock müziğinin güçlü sesi Teoman da eklendi. 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda renkli bir festival deneyimi sunan olan Rock’n Coke’un son sürprizi ise İskoçya’nın yetenek saçan grubu Primal Scream oldu.

Festival ruhunu yine bambaşka bir boyuta taşıyan Rock’n Coke, Türkçe müzik yapan çok sayıda sanatçıyı da sahnelerinde ağırladı. Rock’n Coke sahnelerinde göz dolduracak ve isimler arasında, Duman, Aylin Aslım, maNga ve Can Bonomo’nun yanı sıra, Rebel Moves, Replikas, Yasemin Mori, Melis Danişmend, Büyük Ev Ablukada, The Ringo Jets, Ayyuka bulunuyor.

Party Arena ve Keşif Sahnesi’nden birbirinden farklı ve eğlenceli müzikleriyle festivalde bulunan Türk sanatçı ve gruplar arasında yer alan, Portecho, Post, Dearhead, Gecko Chamber Live, Kaan Düzarat, Çağrı Sertel Band, Yora ve Kırıka Cumartesi günü; 123, Alp Ersözmez ‘Cereyanlı’, Childplay, Deniz Güngör, Serdar Barçın Band, Farfara ve Mabel Matiz Pazar günü performanslarını sergiledi.

Katılımcılara 360 derece festival ruhunu yaşatan Rock’n Coke 2013, eğlenceli aktiviteler, oyunlar, gösteriler ve çok çeşitli performanslarla unutulmaz bir hafta sonunu imkânı sundu.


yaşam
  • SON EKLENENLER