21-24 Ekim tarihleri arasında, bu yıl on altıncısı düzenlenen Prag Otomobil Fuarı (Autoshow Praha) Çek Cumhuriyeti’nin en büyük otomobil etkinliği.

Autoshow dışında modifiye ve hız tutkunları için Tuning & Racing, ses ve müzikseverler için Car & Auido Show, 4×4’çüler için Allroad Show ve klasik otomobil meraklıları için Veteran Car Show bölümleri bulunan Prag Otomobil Fuarı, ayrıca 17. Transped/Comma Kamyon, Karavan, Taşımacılık ve Lojistik Fuarı’yla aynı yerde eşzamanlı olarak düzenlendi.

Mercedes-Benz, fuara Martı Kanat SLS AMG’nin yanısıra E-Serisi 4MATIC Wagon, GLK-Serisi, ML-Serisi, R-Serisi otomobiller ve Viano’yla katıldı.

Mercedes-Benz dışında fuarda yer alan diğer otomobil firmaları ise Alfa Romeo, Artega, Citroen, Corvette, Ferrari, Fiat, Ford, GAZ, Honda, Hyundai, Challenger, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Landrover, Mazda, Mustang, Nissan, Peugeot, Range Rover, Spyker, Subaru, Suzuki, Škoda, Tatra, Tesla ve Wiesmann.

Ziyaretçilere birer saat spor otomobil sürüş olanağı sağlanan fuarda, güvenli sürüş dersleri, otomobil tamir yarışması, offroad SUV yarışları gibi bir çok ilginç etkinlik de gerçekleştirildi. Škoda Ralli Takımı’ndan, Dakar 2011 (Çek) KM Yarış Ekibi’ne bir çok sporcuyla da tanışma şansı sunan Prag Otomobil Fuarı’ndaki en ilginç sporcular ise şüphesiz eski Trabant otomobilleri kullanarak Prag’dan Güney Afrika’ya kadar giden TransTrabant katılımcıları oldu.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER