Her şey böyle başladı…
Mercedes-Benz-Yeni-E-Serisi-CES-2016-NAIAS-LasVegas-130-yıl

29 Ocak 1886 tarihinde, Carl Benz endüstri çağının en önemli patent ofislerinden olan Berlin’deki İmparatorluk Patent Ofisi’ne “gazla çalışan araç” patentini onaylattı ki bu patent, takip eden yüzyıllardaki otomobillerin şekillenmesini de sağlayacaktı…

Bundan 130 yıl sonra, 2016’da Mercedes-Benz Detroit Motor Show’da dünyanın en gelişmiş otomobili E-Serisi’ni tanıttı. Otomobilin 130 yılı sonunda Yeni E-Serisi, teknolojik kapasitesi ile her şeyi yeniden başlatacak bir devrim niteliğindeydi.

Dünyanın en gelişmiş otomobili

02-Mercedes-Benz-Yeni-E-Serisi-CES-2016-NAIAS-LasVegas

Otomobilin yaratıcısı olan Mercedes-Benz, her alandaki gelişimini devam ettirdi. Şirketin temel uzmanlığı hem teknik hem de kavramsal düzeyde olduğu için, 90.000’den fazla kayıtlı patenti zamanla pazara sunabildi ki bunların en önemlileri güvenlik, konfor ve tasarım alanındaki çalışmalardı. Ve tüm bu gelişmeler sonunda kendini E-Serisi’nde gösterdi!

mercedes-benz-e-serisi

Fark yaratan özelliklerden sadece birkaçı:

Diğer otomobillere kıyasla, geleceğin otomobili görülen Yeni E-Serisi’nin sadece birkaç özelliği bile farkını ortaya koymaya yetiyor: E-Serisi’nde Intelligent Drive ile yeni ve gelişmiş yardımcı sistemlerin yanı sıra PRE-SAFE® 360° kamera sistemi sayesinde konfor ve güvenlik yeni boyutlar kazanıyor.  DRIVE PILOT özelliği ile de şeridi olmayan yollarda dahi, Yeni E-Serisi sürücüsü için diğer araçlarla arasındaki mesafeyi koruyarak 130km/s’ye kadar olan hızlarda direksiyonun otomatik kontrolünü sağlamak mümkün oluyor.

130 yıl öncesine dayanan otomobil serüveninde, Yeni E-Serisi’nin teknolojisi ile fark yarattığı daha birçok özellik bulunuyor. Detaylar için tıklayın.

 

 


modeller
  • SON EKLENENLER