Daha önceki blog yazılarımızda Mercedes-Benz’in merkezi Stuttgart’daki Mercedes-Benz Müzesi’nden bahsetmiştik. Dünyanın dört bir yanından her yıl yüz binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan müze bizlere, toplam 160 araçlık koleksiyonu ve sergi alanları ile otomobilin mucidi Mercedes-Benz’i ve otomobilin kendisini daha yakından tanıma fırsatı veriyor. Müze iki ana alana ayrılmış. Bunlardan “efsane” teması altındaki bölümde  Mercedes-Benz tarihi için önemli eserler sergilenirken,  “koleksiyon” bölümünde geçmişten günümüze Mercedes-Benz modellerini görebilmek mümkün.

Otomobil’in icadının 125. yılında müze, alışılagelmişin dışında bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 10 Mayıs’ta başlayan ve 25 Eylül’e kadar ziyarete açık olacak serginin adı Art&Stars&Cars. Sergide uluslararası tanınmış 120 sanatçının hazırladığı toplam 250 eser bulunuyor.  Geniş bir yelpazede eserlerin sergileneceği gösteride, klasik ve modern sanat, videoart örneklerini görebilmek mümkün. Serginin ilerleyen günlerinde, 3 büyük yeni sürpriz sanat performansının yer alacağı serginin resmi web sitesinde belirtilmiş. Sergide Mercedes-Benz’in yanında, otomobilin 125 yılı için Daimler sanat koleksiyonunu da gezebilirsiniz.

Ayrıca sergide bir çok sürpriz aktivite ziyaretçileri bekliyor. Bunlardan bir tanesi 15 Temmuz’da düzenlenecek “Art Night” etkinliği. Bu gecede ziyaretçiler, sergide çalışmaları yer alan sanatçılar ve küratörler ile tanışma fırsatı bulacaklar. Stuttgart’a kadar gitmeden de sergiyi dijital olarak görüntülemeniz mümkün. İyi sergiler…


yaşam
  • SON EKLENENLER