Nadir bir evrim
G-Serisi daha da gelişmiş formuyla karşımıza çıkarak, arazi araçları arasındaki üstün yerini sağlamlaştırıyor. 1979 yılında ilk defa yola çıkan araç, zorlu arazi koşulları için kullanılmak üzere tasarlandı. G-Serisi’ne, otuzüç yıl içerisinde Mercedes-Benz’in süzgecinden geçerek üst sınıf iç tasarım, Stuttgart’ta üretilen Sedan modellerinin yol tutuş kalitesi eklendi. Günümüzde G-Serisi lüks arazi araçlarının en üstün modeli olarak görülüyor ve diğer başarılı Mercedes-Benz SUV’lerinin kökeni olarak tanınıyor.

 title=

Dış tasarım yenilikleri
1979’dan bu yana neredeyse hiç değişmeyen tasarım, G-Serisi’ni bir tasarım ikonu haline getirdi. G-Serisi’nin dış tasarımında yapılan değişiklikler ise LED lambalar, yeni dış aynalar oldu.

İç tasarımda son fırça darbeleri
Gösterge paneli ve orta konsol tamamen değiştirilerek yeni tasarlanan kontrol panelleri ile yenilendi. İki daire şeklindeki gösterge arasında şimdi yeni renkli bir gösterge var. Bir diğer geniş ekran renkli gösterge de ortada yer alıyor. Sürücü koltuğundan rahatlıkla görülebilen bu gösterge internet erişimi bulunan COMAND sisteminin bir kısmını oluşturuyor. G-Serisi’nin özelliğini korumak için iç tasarımda bazı stil belirleyici özellikler hâlâ korunuyor.

Sizin tercihinize bıraktık
G-Serisi motor seçenekleri arasında G 350 BlueTEC’in 3.0 litre V6 dizel motoru ile G500’ün güçlü 5.5 litre V8 benzinli motoru bulunuyor. DISTRONIC Plus, Kör Nokta Yardımcısı ve PARKTONIC ise opsiyonel güvenlik donanımları arasında.


modeller
  • SON EKLENENLER