mb! Magazin adlı Mercedes-Benz’in blogunu Mercedes hayranları yakından takip ediyorlardır. Blog’u biz Mercedes-Benz Türkiye takipçileri için daha da ilginç kılan nokta ise, blogda son yayımlanan yazıların İstanbul’u konu edinmeleri. Online magazinde, “Locations” kategorisi altında İstanbul’dan bahseden 2 makaleye yer verilmiş. Daha önceki bölümlerinde Berlin, Barcelona ve Milano gibi Avrupa’nın önemli şehirlerine yer veren magazinin bu ayki yazılarına dilerseniz yakından bakalım.
İlk yazı, Galata’daki ünlü Serdar-ı Ekrem sokak ve buradaki butikler ve mağazalar üzerine yazılmış. Makalenin sahibi Macaristan’dan Benjamin Cantu. Bir yabancının gözünden bu ilgi çekici sokağın nasıl gözüktüğünden bahsetmiş ve sokakta yer alan modacılarla röportaj yapmış. Yazara göre İstanbul’un kaotik ve kalabalık sokaklarından farklı olarak Serdar-ı Ekrem Sokak, şehrin nispeten sakin kalan sokaklarından bir tanesi. Yazara göre bu sokak, geleneksel mahalle kültürünün özelliklerini taşımakla beraber İstanbul’un değişen ve gelişen yüzünü de çok iyi yansıtmakta. Makale için röportaj veren modacılardan Simary Bülbül, sokaktaki değişim ile ilgili “Modacılar ve sanat galerileri bu sokağa geldiklerinden beri hızlı ve kökten bir değişim yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceleri insanların girmemeyi tercih ettikleri ve kolaylıkla tehlikeli olarak nitelendirebileceğimiz bu sokak, artık geleneksel ile modernin birlikte hayat bulduğu, capcanlı bir mekana dönüştü. İstanbul’un diğer mekanlarından farklı olarak kendi sokak stilini yaratan bir avantgarde bölge oluştu.“ diyor. Yazıda Serdar-ı Ekrem Sokak hakkında birkaç modacı ile daha röportaj yapılmış. İkinci makale ise değişen Türk moda tasarımını ve hızla gelişen modasının yurtdışına nasıl yansıdığını ele almış. Yazıda Güneş Dericioğlu adlı genç tasarımcı ile yapılan uzun bir söyleşiye yer verilmiş.
mb! Magazin, online dergi mantığında yayımlanmakta. Otomobil dünyasının yanında sanat, tasarım, moda ve mekânlar ile ilgili içeriklere yer vermekte. Zaten Mercedes-Benz’in Mixed-Tape, Fashion Week gibi diğer oluşumlarına baktığımız zaman, markanın sadece otomobil dünyası değil aynı zamanda stil konusuna da ne kadar önem verdiğini görebiliriz. mb! magazine bu linkten ulaşabilir, İstanbul’u konu eden makalelere göz atabilirsiniz.


yaşam
  • SON EKLENENLER