Sezonun bitimine 7 yarış kala F1 heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan Belçika Grand Prix’inden sonra sırada İtalya, Singapur, Japonya, Güney Kore, Brezilya ve Abu Dhabi ayakları kalıyor.

Mercedes GP takımı 132 puanla Belçika’ya 4. olarak gidiyor. Pilotlar sıralamasına baktığımızda ise Nico Rosberg 94 puanla 7.; Michael Schumacher ise 38 puanla 9. durumda. Takımın test pilotu Nick Heidfeld ise Mercedes GP’den son yapılan açıklamaya göre, takım ile yollarını ayırıyor. Bundan sonra Pirelli için test pilotluğu yapacak. Mercedes-Benz Motor Sporları Başkanı Norbert Haug’a göre hedeflere erişilemediği takdirde Mercedes GP takımında başka değişiklikler de gündeme gelebilir.

Belçika Spa Grand Prix’iyle ilgili Mercedes GP pilotlarının görüşleri ise şöyle:

Michael Schumacher: “Spa her zaman benim en favori pistim oldu ve bu yüzden burada yarışmayı çok istiyorum. Burada en son yarışalı yıllar oldu. Maalesef aldığım grid cezası nedeniyle zor bir hafta sonu bizi bekliyor. Özel bir başarı elde etmek zor olacak. Bu hafta sonu elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.”

Nico Rosberg: “Güzel bir ara verdik ama artık tekrar yarışma vakti geldi. Spa kesinlikle favori pistlerimden ve en zorlayıcı olanlarından birisi. Çok süratli bir pist. Eau Rouge gibi mükemmel virajları var. Bir Formula 1 aracı ile o tepeye çıkmak olağanüstü bir duygu. Macaristan GP’si gerçekten zor bir yarış olmuştu ama takımdaki herkes çok çalışıyor ve umarım Spa’da daha iyi bir hafta sonu geçireceğiz.”


modeller
  • SON EKLENENLER