Verimlilik ile sürüş keyfi birleşti: Sıfır emisyon üreten sürüşe yönelik yolculuğunda, yenilikçi tahrik sistemi ile Mercedes-Benz’den E-mobility Konseptleri

E-mobility. Geleceğin Konsepti

e-mobility

 

Etkili. Esnek. Şehirli. Electro-mobility daha sessiz ve temiz sokaklar sağlarken şehir yaşamının da kalitesini artırıyor. 2025’te Dünya nüfusunun %60’ının büyük şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Mercedes-Benz’in bu yöndeki amacı ise temiz teknolojinin lideri olmak. Günlük kullanılabilirlik, esneklik ve ödenebilirlik konularında ise şimdiden kullanıcılarına ikna edici çözümler üretiyor.

 

 

e-mobility1

 

Üç Şeritli Tahrik Sistemi Stratejisi.

Lokal emisyonsuz sürüşe erişmek için, Mercedes-Benz üç şeritli tahrik sistemini edindi. Bu sistem yanmalı motorun optimizasyonu ve tahrik sisteminin şanzıman gibi bileşenleriyle başladı. Sonuç ise çok etkileyici: optimize edilmiş motorlar sayesinde yirmiden fazla Mercedes-Benz modelinde kilometre başına 100 g’dan az CO₂ salınımı olur.

Akıllı. Etkili. İleri görüşlü.

e-mobility2

Mercedes-Benz’in FİŞLİ HİBRİD araçları yanmalı motoru, elektrik motorunun verimlilik ve ilave dinamikliliğiyle birleştirir. Buna ek olarak  aküyü dağıtım şebekesinden yeniden şarj etme seçeneğini sunar. Böylelikle geri kazanım yaparak akünün hareket halinde de örneğin frenleme yaparken de şarj edilmesini sağlar. Ayrıca harici güç kaynaklarından da şarj edilebilme özelliği vardır. Bu özellik, ihtiyaç anında sadece elektrik enerjisini kullanabilmeyi de mümkün kılar.

 

teknoloji
  • SON EKLENENLER