Daha çevik, daha yetenekli, daha konforlu, daha güvenli…

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi, hem tasarım hem de teknoloji açısından kompakt sınıf otomobillerde yeni bir çağın başlangıcını müjdeliyor. Yüksek düzeyde verimlilik sağlamak üzere geliştirilen yeni B-Serisi’nin sürüş programı, direkt enjeksiyonlu ve turbo şarjlı dört silindirli benzinli ve dizel motorlar, çift kavramalı ve manuel şanzımanlarla tümüyle yenilendi. B-Serisi’nin bu ikinci jenerasyonunda, dört bağlantılı arka süspansiyon sistemi, düşürülmüş ağırlık merkezi ve geliştirilmiş ESP® sistemiyle otomobillerin yol tutuşu da geliştirildi.

Üstelik yeni Mercedes-Benz B-Serisi, öncüllerinden %21’e varan oranla daha az yakıt tüketiyor. Yakıt tüketimi, dizel motorlu modellerde (B 180 CDI BlueEFFICIENCY ve B 200 CDI BlueEFFICIENCY) 4,4lt/100km; benzin motorlu modellerde ise (B 180 BlueEFFICIENCY ve B 200 BlueEFFICIENCY) 5,9lt/100km değerlerine sahip bulunuyor.

Yeni B-Serisi, adaptif fren yardımcılarıyla birlikte kaza riskini azaltan radarlı çarpışma ikaz sistemi ile kompakt otomobil sınıfında dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Ayrıca bu otomobil kategorisinde, önleyici yolcu güvenliği sistemi PRE-SAFE® de ilk defa yer alıyor. Emniyet kemerlerinde ve arka koltuklarda yolcu güvenliği düşünülerek yapılan değişikliklerle birlikte B-Serisi modelleri, aile arabası olarak tercih edilecek üstün özellikler sunuyor.

Bunların yanı sıra yeni B-Serisi, etkileyici ve dinamik performansının yanında tipik bir Mercedes-Benz spor otomobilin tüm özelliklerini ve daha fazlasını taşıyor. Yüksekliğinin 1557 mm’ye indirilmesi ve koltukların daha dik konuma getirilmesiyle birlikte B-Serisi, kompakt spor otomobillerin dinamik kimliğini yansıtan bir görünüş sağlıyor.

Yeni B-Serisi’nin genişletilmiş iç mekân tasarımında hassas bir işçilikle kullanılmış materyaller, özenle döşenmiş yüzeyler ve şık detaylar da göze çarpıyor. İç mekânda ayrıca internet erişimi için tasarlanmış dokunmatik bir ekran da bulunuyor. COMAND Online Multimedya sistemi sayesinde ise yolcular, otomobil hareket halinde ya da değilken bu ekranı kullanarak internete erişebiliyor. Mercedes-Benz’in özgün kalite ve estetik anlayışıyla geliştirilen yeni B-Serisi, Aralık ayı itibarı ile Mercedes-Benz yetkili bayilerinde…

Yeni B-Serisi’nin Viyana’daki test sürüşünü izlemek için  tıklayınız

bülten

    1 Yorum

  1. cevat şen:

    muhteşem bir araba.hayalimdeki araba.kısmet olursa helede yılbaşında büyük ikramiye çıkarsa kesinlikle alacağım bir araba.çıkmasa ikramiye hayal edecem o kadar.hayali bile iyi.saygılarımla

Comments are closed.

  • SON EKLENENLER