Türkiye’de Kamyon şoförlerinin, uluslararası nakliye firmalarında direksiyon başına geçenlerin, uzun yol şoförlerinin birbirinden ilginç hikâyeleri, başlarından geçen birbirinden ilginç yaşanmışlıkları olduğu bilinir. İşte bu hikâyelerin bir kısmını artık sosyal medya üzerinden seyredebilirsiniz.

Türkiye’de kamyon pazarının lideri olan Mercedes-Benz Türk, 30 yıldır kendisini yalnız bırakmayan ve bu başarıda en büyük pay sahibi olan müşterilerine ve kamyon emekçilerine teşekkür etmek amacıyla Çağan Irmak’la bir ilke imza attı. Bugüne kadar tüm filmleriyle seyircisine duygusal anlar yaşatan Çağan Irmak, Mercedes-Benz Türk için yönettiği üç farklı senaryodan oluşan kısa filmlerle izleyenleri duygu alemine sürükledi. Mercedes-Benz Türk, kamyoncuların hikâyelerini konu alan bu üç kısa filmi, Haziran başından itibaren sosyal medya üzerinden takipçileriyle buluşturdu.

Mercedes-Benz Tu¦êrk_Kamyon K¦-sa Filmi_Kamera Arkas¦- (9)

İşinin ustası iki isim yan yana:Mercedes-Benz Türk ve Çağan Irmak!
Bugüne kadar 11 sinema filmi, iki kısa film ve sekiz dizi filme imza atan Çağan Irmak, bu kez kamyon sektörü ve emekçilerinin hikâyelerini anlatıyor. Bu hikâyelerin en önemli özelliği ise gerçek, yani “yaşanmış” olması…

Kamyoncuların hikâyeler herkese paylaşılıyor
Mercedes-Benz Türk, yıllardır yollarda destan yazan kamyoncu dostlarıyla paylaşmak amacıyla hazırladığı bu proje sayesinde hayatın içinden duyguları izleyiciye yansıtıyor. Filmlerden birinin adı “Sır”. “Sır”da, ailesinden uzakta günlerce direksiyon başında, onların özlemiyle ter döken bir şoförün bu özlemi gidermek için neler yaptığı konu ediliyor. “Bir Kamyon Aşk” isimli diğer filmde ise Anadolu’nun bir köşesinde küçük bir kasabada nakliyat işi yapan genç bir şoförün, mahallenin güzel ve başarılı öğrencisine âşık olmasıyla başlayan hikâyenin, ayrılıklar ve özlemlerin sonunda ilginç bir tesadüfle sonlanması anlatılıyor. Üçüncü film olan “Hayat Okulu”nda ise yıllarca emek harcayarak başarıya ulaşmış, çekirdekten yetişen bir filo sahibinin bir gazeteciyle yaptığı röportaj sırasında anlattıklarını ve bu başarının ardındaki önemli hatıraları konu ediliyor.

Filmleri izlemek için:


yaşam
  • SON EKLENENLER