Mercedes-Benz Unimog’un 60. yıldönümü, geniş bir tasarım ekibinin ürünü olan “60. Yıl Konsept Tasarım Aracı Unimog” ile kutlandı. Bu yeni tasarım, Mercedes-Benz Özel Kamyon Geliştirme Ekibi, Sindelfingen’deki Daimler ticari araç tasarımcıları ve model tasarım ortaklarının işbirliğiyle geliştirildi.

 

Mercedes-Benz ticari araç tasarımlarının geleceğine ışık tutan “60. Yıl Konsept Tasarım Aracı Unimog”un etkileyici, dinamik ve oldukça anlamlı bir ifade taşıyan “yüzü”, 60 yıldan sonra bile Unimog’un kendini hâlâ yenileyebildiğini gösterdi. Ayrıca Mercedes-Benz’in mühendislik ve tasarımda bugüne damgasını vuran yenilikçi gücünün gelecekte de devam edeceğini görkemli bir şekilde kanıtladı.

Tasarım, yenilikçi özelliklerinin yanı sıra ilki 1951’de üretilen Unimog’a saygı duruşu niteliğinde bazı devamlılıklar da içeriyor. Üstün off-road yetenekleri sunan Unimog U 5000 şasisine dayanılarak geliştirilen araç, ilk Unimog gibi açık bir kasaya sahip bulunuyor. Ayrıca, tasarım ekibinin, tıpkı Unimog gibi sıra dışı bir amfibi olan zehirli ağaç kurbağasından ilham alarak bu araç için seçtiği yeşil renk, ilk Unimog’un ve onu takip eden birkaç neslin daha rengi olarak biliniyor. Bu konsept aracın, yeni bir ürün gamının prototipi değilse de bazı detaylarının üretilecek yeni nesil otomobillerde de kullanılabileceği düşünülüyor.

bülten
  • SON EKLENENLER