Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Eğitim Grubu, bayilerimizdeki tüm sertifikalı teknisyenlerin katılımı ile Teknisyen Olimpiyatları’nı gerçekleştirdi.

Birinciler ise 7-9 Kasım 2011 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenen “Mercedes-Benz Global TechMasters Truck 2011”de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. 11 ülkeden 12.000 teknisyenin katıldığı ve sadece 55 kişinin finale kalmayı başardığı bu global yarışmada teknisyenimiz Gürkan Gürses, “Bakım Teknisyenliği” kategorisinde dünya birincisi oldu!

Final sınavlarının pratik sınav, yazılı sınav, beceri sınavı ve takım çalışması olmak üzere 4 farklı aşamadan oluştuğu yarışmanın ödül töreni 9 Kasım 2011 tarihinde Mercedes-Benz Müzesi’nde gerçekleştirildi. Dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödüllerini ise DAG Global Service & Parts Direktörü Sn. Dr. Frank Reintjes ve DAG Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Sn. Hubertus Troska takdim etti.

Mercedes-Benz bünyesinde görev yapan teknisyenlerin bilgi ve beceri seviyelerini ölçmek, ihtiyaçlarını belirleyerek eğitim içeriklerini şekillendirmek ve motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen “Mercedes-Benz Global TechMasters Truck 2011”de finale kalan diğer temsilcilerimiz ise şöyle:

  • Musa Döner (Müşteri Danışmanı; Koluman/Tarsus)
  • Yaşar Altaş (Arıza Teşhis Teknisyeni; Hasmer/Düzce)
  • Ercan Karaköse (Tahrik Sistemleri Sistem Teknisyeni; Mengerler/Ankara)
  • Selçuk S. Karadere (Yürüyüş Takımları Sistem Teknisyeni; Bayraktarlar/Merkay)
bülten
  • SON EKLENENLER