Mercedes-Benz Türk,  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfıyla  (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başladı.

Çocukları olası tehlikelere karşı yaşlarına uygun bir yaklaşımla bilinçlendirmek ve güvenliklerini sağlamak üzere  Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG  tarafından 2001 yılından bu yana  çeşitli ülkelerde uygulanan MobileKids Trafik Eğitim Projesi  Türkiye’de de hayata geçiriliyor. Bugüne kadar Almanya, Hindistan, Malezya, İsrail, İtalya, Çin ve Macaristan’da uygulanan MobileKids projesiyle 1,3 milyon çocuğa ulaşıldı. Türkiye’de uygulanan projede Mercedes-Benz Türk ve TEGV MobileKids projesinde işbirliği yapıyor.

Çocuklara birebir ulaşılması için TEGV’in gezici öğrenim birimi eğitime dahil edilerek ilk tematik ateşböceği olan Trafik Ateşböceği hazırlandı. Şubat 2013’den itibaren Trafik Ateşböceği “Çocuklar Yollarda” sloganıyla  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitimi vermeye başladı.

Proje’nin ilk 5 yılında, her yıl 3-4 farklı ilde bulunan yaklaşık 7-8 okulda  etkinlik yapılması,  her yıl 1-2 coğrafi bölgeye gidilmesi ve 5 yılın sonunda ülkemizin 7 bölgesine ulaşılması planlanıyor.

Trafik Ateşböceği’nin yanı sıra MobileKids web sitesi projenin bir diğer önemli aracını oluşturuyor. MobileKids web sitesi  içerdiği trafik konulu oyunlarla çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken,  ailelerine trafik eğitimi konusunda yararlı bilgiler veriyor. Mobile Kids’i takip etmek için www.tr.mobilekids.net sayfasını ziyaret edin.

bülten
  • SON EKLENENLER