50yıl-mercedes-benz-turk

8 Şubat 1967 tarihinde, Otomarsan ismiyle kurulan ve bugün Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdüren şirketimizin doğum gününü ve başarı öyküsünü tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte pasta keserek kutladık.

Tam 50 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren; toplu taşıma ve servis araçlarıyla insanları sevdiklerine kavuşturan, kamyonları ile Türkiye’nin yükünü taşıyan ve otomobilleriyle yüzlerce hayalin gerçekleşmesine vesile olan ve bugün itibariyle 1 milyar Avro’yu aşan yatırımıyla Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk’ün bu özel gününe gururla tanıklık ettik.

gururla-50-yil-mercedes-benz-turk

Etkinlikte, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün; Mercedes-Benz Türk’ün, büyük bir aile ve takım olarak sektörde öncü ve lider pozisyonda olduğunu belirterek, bugüne kadar elde edilen her türlü başarı ve kırılan tüm rekorlar için şirket çalışanlarına teşekkür etti. Bundan sonraki 50 yılda da bu büyük ailenin yine aynı şevk ve kararlılıkla bu değerli mirası gururla ileriye taşıyacağından; ülke ekonomisine ve geleceğine katkı sağlıyor olacağından emin olduğunu ifade etti.

mbt-turk

Etkinliğin göz bebeği, doğum günü pastası:

“Daima ileriye” mesajını veren ve yukarıya tırmanan Mercedes-Benz araçlarının olduğu pasta tasarımı, etkinlikte büyük ilgi gördü. Alt katı otomobil ızgarasından, ara katı araç lastiği detaylarından, bir üst katı koltuk derisi ve en üstü de egzoz borusundan esinlenerek araçların detay elementleri ile tasarlanan pasta büyük beğeni topladı.

Etkinliğin en can alıcı noktası ise şüphesiz, tüm lokasyonlardan çalışanların katılımıyla çekilmiş olan 50. Yıl’a özel klipti. “Senden Başka” şarkısının sözlerinin uyarlaması ile hazırlanan ve şirket çalışanlarının hem müzik, hem de seslendirme anlamında katkıları ile hazırlanan klip, tüm çalışanlara Mercedes-Benz Türk ailesinin bir parçası olmanın mutluluğunu ve gururunu bir daha yaşattı.

“Mercedes-Benz Türk. Gururla 50 Yıl” ismiyle sunduğumuz 50. yıla özel klibimizi sizlerle de paylaşmaktan gurur duyarız.

Mercedes-Benz Türk. Gururla 50 Yıl.


Genel
  • SON EKLENENLER