Her yıl 2 kez düzenlenen ve her seferinde şehri adeta bir moda cennetine dönüştüren Mercedes-Benz Berlin Moda Haftası, bu yaz 5-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm dikkatini üzerine çekecek haftada, alışılagelmiş moda etkinliklerinden farklı olarak yer alacak organizasyonların moda haftasına renk katması bekleniyor.

Bread&Butter adlı etkinlik 6-8 Temmuz’da Berlin’in Mitte bölgesinde artık kullanılmayan Tempelhof Havaalanında gerçekleşecek. Klasik moda anlayışından çok, sokak modasını temsil eden kıyafetlerin sergileneceği etkinlik, Barselona’dan sonra Berlin’e tekrar uğruyor. Alternatif yaşam stillerinin çoğunlukta olduğu şehirde Bread&Butter etkinliği oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Berlin Moda Haftası’na renk katacak etkinliklerden birisi de Capsule. Bu sergide, moda evlerinden çıkan üst kalitede üretilmiş kıyafetler çağdaş sanat eserleri ile buluşacak. Bakalım ortaya nasıl işler çıkacak?

Berlin’i diğer moda haftalarından ayıran etkinliklerden birisi de “Eco Fashion Days”. Moda Haftası boyunca izleyicilerle buluşacak etkinlik süresince “Yeşil moda” kavramı ve doğamızı tehdit eden unsurlar ele alınacak. Doğa dostu konsept dahilinde, toplam 4 sergi izleyenlerle buluşacak.

Artık Milano, Paris, New York, gibi önemli moda şehirleri arasında geçen öneme sahip olan Berlin, 1 hafta boyunca moda ile yaşayacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sezon da fazlasıyla ilgi çekmesi beklenen organizasyon bu linkten ulaşabilir ve ilerleyen günlerde, moda haftası ile ilgili detayları MBT Facebook Sayfasından ve MBT Blog’dan takip edebilirsiniz.


yaşam

  2 Yorum

 1. hacı ismail kahraman:

  Daimler: Türkiye AB’ye artık sırt çevirebilir kapıyı açmakta gecikmeyin

  3 Temmuz 2011

  Dünyanın önde gelen otomomotiv şirketlerinden Daimler’in Yönetim Kurulu Başkanı Dieter Zetsche, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini savunarak, ekonomik açıdan güçlenen Türkiye’nin önüne sürekli yeni engellerin çıkartılmasını anlayamadığını söyledi.

  İstanbul doğumlu olan Zetsche, “Bild am Sonntag” gazetesinde yayımlanan röportajında, Türkiye’nin AB üyeliği konusundaki görüşlerinin sorulması üzerine, “Kapımızın önünde duran Türkiye gibi bir ‘Kaplan devleti’ neden içeriye almadığımızı bir türlü anlamıyorum. Türkiye, Asya ya da Latin Amerika ülkelerinde hayranlık duyduğumuz her şeye sahip. Öğrenmeye ve çalışmaya hazır genç bir nüfusa sahip. Türkiye’de dünya çapında örnek olarak gösterebileceğimiz şirketlere sahibiz” dedi.
  Şımarık Avrupa
  Türkiye’nin imkanlarıyla “biraz şımarmış olan Avrupa’da” çok büyük büyüme potansiyeline sahip olduklarını ifade eden Zetsche, “Türkiye’nin bize sırt çevireceği güne kadar önüne yeni engeller çıkartmak yerine Türkiye’ye Avrupa’nın kapılarını ardına kadar açmalıyız” çağrısı yaptı. Avrupa’daki büyümenin, daha çok Almanya dışında gerçekleştiğini kaydeden Zetsche, yurt dışında geliştirecekleri iş imkanlarının Almanya’ya da katkısı olacağına dikkati çekti.
  Almanca öğrensinler
  Almanya’da yaşayan göçmen çocuklarının da küçük yaşlarda Almanca öğrenmesi gerektiğini belirten Zetsche şöyle dedi: “Almanya’daki mevcut sistem göçmenleri ayırıyor, imkanlarını kısıtlıyor. Şirketlerin daha fazla vasıflı insan bulabilmesi için Almanya aktif göç politikası izlemeli. Hem insani hem de ekonomik açıdan yabancı düşmanlığının körüklenmesi sorumsuzca. Biz bir göç ülkesi olmak zorundayız.”

  Bıyığım parmağım gibi vazgeçilmez

  DAIMLER Yönetim Kurulu Başkanı Dieter Zetsche, “Pala bıyığını kesmeyi düşünüp-düşünmediği” şeklindeki soru üzerine, 20 yaşından beri bıyığını taşıdığını belirterek, “Bu soruyu kendime hiç sormadım. Küçük parmağımdan vazgeçip geçemeyeceğimi de hiç düşünmem” yanıtını verdi. Ailesi Nazi Almanya’sından kaçarak Türkiye’ye yerleşen Zetsche, 5 Mayıs 1953’te İstanbul’da doğmuş, kendisi 2 yaşındayken ailesi ile birlikte Almanya’ya dönmüştü.

 • SON EKLENENLER