Yıldızlar, tasarımcılar ve ünlü modeller Mercedes-Benz sponsorluğunda 2011 sonbahar kreasyonlarının tanıtıldığı New York Moda Haftasında bir araya geldi. Sergilenen tüm koleksiyonlar arasında göze en çok çarpan ise ilk kez görücüye çıkan 2012 Mercedes-Benz SLK oldu. Zaten SLK’nın olduğu bir podyumda bu durumun aksi düşünülemez.

8 gün süren etkinliğin açılış defilesini, kadınları kalp sağlığı hakkında bilgilendirme amacıyla kurulmuş “The Heart Truth’s Red Dress Collection” adlı topluluk yaptı. Aralarında DKNY, G-Star Raw, Calvin Klein, Ralph Lauren, Michael Kors, Diesel, Betsey Johnson, Tommy Hilfiger gibi birbirinden önemli markaların koleksiyonlarının yer aldığı 80’den fazla moda evinin tasarımları görücüye çıktı. Ayrıca yönetimini Türk modacı Yıldız Blackstone’un yaptığı, Luca Luca adlı moda evinin podyumda yer alması Türk moda takipçileri için ilginç bir anekdot.

Genel olarak monochrome, yani tek renk kıyafetlerin çoğunlukta olduğu 2011 sonbahar kıyafet trendleri arasında koyu renkler ve siyah; baskın renkler olarak kullanılmış. Eşarplar, uzun kollu ceketler, diz üstü elbiseler ve uzun hırkalar göze en çok çarpan kostümler olurken, kreasyonlarda kullanılan kürklerin fazlalığı ise dikkat çekiyor. Bakalım bu trendlere 2011 Sonbaharında, günlük hayatımızda ne kadar rastlayacağız…

Bu yılki moda haftasını önceki örneklerinden farklı kılan, etkinliklerin podyumdan sokaklara taşınmasıydı. “Fashion Force” adıyla bir Mercedes-Benz CLS 63 AMG, polis otosuna büründü ve moda haftasının düzenlendiği Lincoln Caddesi civarında turladı. Moda polisi, Manhattan sokaklarında gözüne kestirdiği şık giyinen yayaları gidecekleri mekânlara kadar eşlik etti. Kimi şanslı ve stil sahibi yayaları da, tutuklayarak(!) Mercedes-Benz’in lounge alanına davet etti. İşte size şık giyinmek için başka bir sebep! Fashion Force ekibinin moda blog yazarlarından oluştuğunu ve günlük güzergâhın Twitter üzerinden paylaşıldığını göz önünde bulundurduğumuzda, Mercedes-Benz’in sosyal medyayı etkin kullandığını söyleyebiliriz.

Bildiğimiz üzere Mercedes-Benz Moda Haftası’nda, ekim ayı içerisinde ilkbahar/yaz koleksiyonları tanıtılırken, şubatta da sonbahar tasarımlarına yer veriliyor. Mercedes-Benz Fashion Week’e hitâben Facebook Hayran Sayfası kurulmuş. Etkinliğe dair ilginç detaylara buradan ulaşılabiliyor.


yaşam

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER