Yola Kaldığınız Yerden Devam Edin

Teknik bir sorunun, kazaların veya küçük aksiliklerin yaşanması ve yolculuğunuzun kesintiye uğraması durumunda, Mercedes-Benz Mobilo sayesinde yolunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  Yeni Mobilo, Mercedes-Benz binek araç müşterilerimize sunulan yol yardım hizmetlerini içeren kapsamlı bir üründür ve sadece 01.07.2010 tarihi itibari ile trafiğe çıkan Mercedes-Benz otomobiller için geçerlidir (01.07.2010 tarihinden önce trafiğe çıkan araçlar için kapsamı daha dar olan “Eski Mobilo” hizmetleri geçerlidir).

Farklı kapsam ve hizmetlerden oluşan 2 çeşit Mobilo hizmetimiz vardır.

  1. Atölye Mobilosu
  2. Yeni Mobilo

1. Atölye Mobilosu

Aracınızın bir teknik arıza sebebiyle, Mercedes-Benz yetkili servislerinden birine gitmesi durumunda geçerli olan hizmetimizdir. Ön koşul, müşterinin aracıyla yetkili servise gelmesi durumunda  yapılan işlemin 2 iş saatinden uzun sürmesi, arızanın teknik sebeplerden kaynaklanması ve işlemin garanti veya iyi niyet kapsamında olmasıdır.  Atölye Mobilosu, aracın trafiğe çıkış (tescil) tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir ve bakımların yetkili servislerde düzenli yapılması koşuluyla 2 yıl daha uzatılabilir.

Atölye Mobilosu Kapsamında Sunulan Hizmetler;

 • Alternatif Ulaşım Hizmeti

Taksi veya alternatif yakın mesafe toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın sağlanması durumunda giderlerinizin karşılanmasını sağlar.

 • Aracı Getirip Götürme Hizmeti

Aracınızın belirttiğiniz lokasyondan alınmasını ve belirttiğiniz lokasyona teslim edilmesini sağlar.

 • Sürücüyü Gideceği Yere Götürme Hizmeti

Belirttiğiniz herhangi bir lokasyona şöför hizmetiyle ulaştırılmanızı sağlar.

 • Yedek Araç Hizmeti

Onarım süresince, normal vakalarda 1 gün süre ile (75 Euro üst limitli) yedek araç hizmeti sunulur. Bazı zaruri durumlarda, 250 Euro’ya kadar olan ve 1 günden fazla süren yedek araç masrafları tarafımızdan da karşılanabilir.Verilecek olan yedek aracın tipi, mevcut araç parkına göre belirlenerek aynı veya bir alt segmentte sunulabilir.  Bu süre içindeki yakıt masrafarınızın karşılanması hariçtir.

2. Yeni Mobilo              

Teknik arızalar, küçük aksilikler (anahtar kaybı, anahtarın aracın içinde kilitli kalması, yağ veya soğutma madde eksikliği, yanlış yakıt veya yakıtın bitmesi), kaza, şiddet olayları ve hırsızlık olayları sonucunda aracınız çalıştırılamaz durumda ise veya çalıştırılması sakıncalı ise, Yeni Mobilo size yolunuza devam etmenizi sağlayan hizmetler sunar. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda 444 62 44 iletişim hattımızı arayın ve Yeni Mobilo’nun hayatınızı kolaylaştıran hizmetlerinden faydalanın.  Yeni Mobilo 4 yıl* geçerli olup, yetkili servislerimiz tarafından yapılan düzenli kontrol ve bakım işlemleri sonucunda, 1’er yıl daha uzatılabilir (Maksimum 30 yıla kadar uzatma mümkündür**).

Yeni Mobilo Kapsamında Sunulan Hizmetler;

 • Yerinde Yardım Hizmeti

Arızanın gerçekleştiği yerde araç onarımı ve çalıştırma hizmeti sunulur. Arızanın gerçekleştiği yerde yetkili servis tarafından giderilen küçük onarımlarda 150 Euro’ya kadar olan masraf Mobilo tarafından karşılanır. (Garanti veya iyi niyet uygulamaları dışındaki arızalar için geçerlidir. Bu hizmete akü, işletme malzemeleri, jant,  lastik ve anahtar malzeme giderleri dahil değildir. Kaza, şiddet olayları ve hırsızlık gibi sigorta kapsamındaki olaylarda bu hizmet geçerli değildir.)

 • Çekici Hizmeti

Teknik arızdan, kaza/küçük aksilik/şiddet/parça çalınma olayları sonucunda aracınızın çalışmadığı veya çalışmasının sakıncalı olduğu durumlarda, aracınız aynı şehir içinde yer alan tercih ettiğiniz herhangi bir Mercedes-Benz yetkili servisine  veya farklı bir şehirde olmanız durumunda ise en yakın yetkili servise ücretsiz olarak çekilir.

 • Konaklama/Hotel Hizmeti

Aracınızın onarımını beklemek isterseniz, sizin ve araç içindeki tüm yolcuların konaklama ücretleri, maksimum 3 iş günü için, kahvaltı dahil olarak karşılanır.

 • Yedek Araç Hizmeti

Alternatif olarak yedek araç hizmeti azami 3 iş günü için sağlanır. Verilecek olan yedek aracın tipi, mevcut araç parkına göre belirlenerek aynı veya bir alt segmentte sunulabilir.  Bu süre içindeki yakıt masrafarınızın karşılanması hariçtir.

 • Alternatif Ulaşım Hizmeti

Yedek araca alternatif olarak, yolunuza uçak/tren/otobüs ile devam edebilirsiniz.  Gidiş/geliş masrafarınız için kişi başı toplam üst sınır 400 Euro’dur.

 • Taksi/Şoför Hizmeti

Maksimum 65 Euro’luk taksi kullanımınız da Mobilo hizmetler kapsamındadır.

 • Aracın Adrese Teslim Edilme Hizmeti

Aracınızın onarım süresi 3 iş gününü aşarsa, ikamet ettiğiniz/bulunduğunuz yere aracınız ücretsiz gönderilir.(Üst sınır 250 Euro)

 • Danışmanlık Hizmeti

Kaza veya şiddet olaylarında gerektiğinda hurda organizasyonu yapılır. Kaza Mobilo’nun geçerli olduğu Avrupa ülkelerinde meydana gelirse, gerektiğinde hukuki yardım ve tercüman hizmeti de sunulur.

*   : Bu süre içinde tüm bakım ve onarımlar belirlenen zaman aralıklarında yetkili servislerimiz tarafından yapılmalıdır.

** : Uzatma sadece “yeni mobilo” durumları için geçerlidir.

Mobilo hizmeti, rutin bakım işlemlerinde geçerli değildir. Mobilo hizmeti  ve kullanım şartları ile ilgili yetkili servislerimizden ve Mercedes-Benz İletişim Hattı’ndan (444 62 44) daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Mercedes-Benz Türk A.Ş. Mobilo kapsamında yer alan hizmetlerin içeriklerini, karşılanacak giderlerin üst sınırlarını ve hizmetlerin geçerli olduğu süreleri 3. şahıslara bildirme yükümlülüğü olmadan değiştirme hakkına sahiptir.

bülten
 • SON EKLENENLER