Dünyadaki dört büyük moda etkinliğinden biri olarak kabul edilen “New York Moda Haftası”, 9-16 Eylül tarihleri arasında ve geçen sene olduğu gibi yine Mercedes-Benz sponsorluğunda gerçekleşti. 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı organizasyonda 70’e yakın modaevinin çalışmaları sergilendi.

Bu sene ilk defa uygulanan Fashion GPS teknolojisi ile New York Moda Haftası’nda basılı davetiyeler, LCV’ler ve tabii defilelerin neredeyse alametifarikası haline gelen uzun giriş kuyrukları da tarihe karıştı. Davetliler online check-in olarak tüm etkinliklere kolayca katılabildiler.

Hatırlayacağınız üzere bir diğer Mercedes-Benz Moda Haftası da 7-10 Temmuz arasında Berlin’deydi. Berlin Moda Haftası genç tasarımcılara daha çok yer verirken, New York Moda Haftası ise ana akıma daha dönük olmasıyla dikkat çekti.

New York Moda Haftası’na dair tüm detayları öğrenmek, sergilenen koleksiyonları görmek ve gelecek senenin modası hakkında fikir edinmek için Mercedes-Benz Fashion Week’in Facebook Sayfası’nı inceleyebilirsiniz.


yaşam

    1 Yorum

  • SON EKLENENLER