Mercedes-Benz GLE Coupé ve GLE SUV ile bir SUV aracın güçlü, çarpıcı ve çok yönlü özelliklerini bir arada sunuyor. Mercedes-Benz coupé’lerin başarılı ürün portfoyüne eklenen GLE Coupé ise klasik iki kapılı C, E, S-Serisi ve dört kapılı CLS ve CLA coupé modellerinin arasına özgün ve çarpıcı dış tasarımı ile katılarak bir coupé’nin sportif ve dinamik tasarımını SUV segmentinde sunuyor.

Yeni GLE ve GLE Coupé, dış tasarımında duygu ve zekâyı bir arada sunarken geleneksel tasarım ile modern yaklaşım arasında da ideal bir köprü kuruyor. GLE ailesinin bu iki üyesi, dış çizgisinde tüm modern Mercedes-Benz coupé’lerin sportif ve estetik yapısını koruyor. Klasik SUV öğelerinin karakteristik, yüksek ve yapılı görünümünü de beraberinde sunan GLE ve GLE Coupé, dört kapılı coupé algısını bir üst seviyeye taşıyor.

Mercedes-Benz GLE Coupé’nin iç tasarımında ise spor koltuklar ve kompakt direksiyonun yanı sıra C, E ve S-Serisi’nde de bulunan ve ergonomik şekilde konumlandırılan işlevsel ekran ile bilgi-eğlence sistemi dikkat çekiyor. Yeni GLE Coupé, tüm sürüş deneyimi boyunca kullanıcısına gerçek bir spor coupé hissi verirken, yükseltilmiş koltukları ve bir coupé için oldukça arttırılmış geniş görüş açısı ile mükemmel bir off-road deneyimi yaşatıyor. Yeni GLE Coupé, bir coupé için son derece geniş olan iç kısmında beş kişiye kadar oturma alanı sağlıyor ve sınıfının en geniş arka sıra yaşam alanına sahip olma özelliği taşıyor. 1.650 lt hacmindeki bagaj kapasitesi ile coupé modeller arasında en geniş yükleme alanını da sunan GLE Coupé, bagaj kapasitesi açısından dünya rekoru kırıyor.

gle1

Dinamik sürüş kontrol sistemi: DYNAMIC SELECT

Güçlü spor otomobilleri andıran motor sesi, tüm komutlara anında ve doğrudan cevap veren çevik yapısı, bunların yanında sarsmayan sürüş dinamikleri sayesinde mükemmel bir konfor sunan yeni GLE Coupé, DYNAMIC SELECT sistemi ile bir ilki gerçekleştiriyor ve birbiriyle zıt deneyimleri tek bir araçta birleştiriyor.

Mükemmel Birleşim: Yeni dokuz ileri oranlı otomatik şanzıman 9G-TRONIC ve 4MATIC

Mercedes-Benz Türkiye’de ilk kez GLE Coupé’de, 4MATIC sistem ile birlikte dokuz vitesli otomatik 9G-TRONIC şanzımanı sunuyor. Bu yeni teknoloji; yakıt tüketimini azaltarak vites değiştirme kolaylığı ve çabukluğu sağlıyor, verimlilik, konfor ve dinamizm açısından standartları yeniden belirliyor. Yeni GLE Coupé, 4MATIC sürüş sistemi ve yeni 9G-TRONIC 9 ileri oranlı otomatik şanzıman sunması ile pazarda daha da iddialı olacak.

Denge paketi: ADS Plus ile sunulan AIRMATIC ve ACTIVE CURVE SYSTEM

Yeni tasarlanan AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi, çığır açan aktarma organı yapısına ek olarak, ilk defa sürekli değişerek sürüş moduna uyum sağlayan sönümleme sistemi ADS Plus ile birlikte sunuluyor ve dengeli bir sürüşü garantiliyor. Sönümleme sistemi önceden seçilen DYNAMIC SELECT modu kapsamında, SPORT+ sürüş modu mümkün olan en iyi viraj performansına odaklanırken, COMFORT sürüş modu maksimum konfor sağlıyor.

ACTIVE CURVE SYSTEM ise sürücü SPORT veya SPORT+ sürüş modunu seçtiğinde aktifleşen özel spor sistemlerin bir tamamlayıcısı olarak sunuluyor. Çukurlu ya da engebeli yollarda seyir sırasında ön ve arka akslardaki aktif denge yönetimi, konforu maksimum seviyeye yükseltiyor ve tek taraflı hareketlenmeyi telafi ediyor.

Geliştirilen destek sistemleri konfor ve güvenliği en üst seviyeye taşıyor

Yeni GLE Coupé’de, otomatik açılıp kapanabilen EASY-PACK bagaj kapağı ve ekranda dinamik kılavuz çizgileri gösteren arka görüş kamerası standart olarak sunuluyor. Arkadan çarpma risklerini azaltan kendi kendine kısmi fren uygulayabilen Çarpışma Önleme Yardımcısı Plus aktif sürüş güvenliğini artırıyor. 360° kamera ve PARKTRONIC ile sunulan Aktif Park Asistanı, park sırasında mükemmel görüş ve rahat manevra kabiliyetini garantiliyor.

Tüm modellerde gece görüşü, standart olarak sunulan LED Akıllı Aydınlatma Sistemi ile daha iyi hale getirilirken, olumsuz hava koşullarında azalan görüş mesafesi, MAGIC VISION CONTROL yardımıyla, ısıtmalı, adaptif ön cam silecek sistemi ile arttırılıyor.

Tüm bunların yanında, “Sürüş Yardım Paketi Plus” kapsamında ek güvenlik sistemleri de sunuluyor:

Öndeki araç ile güvenli takip mesafesini koruyarak hızı buna göre ayarlayan DISTRONIC PLUS,
Yayaları algılayarak 50 km/s’e kadar olan hızlarda çarpışmaları önlemek üzere otomatik olarak frenleri harekete geçiren PRE-SAFE®, Olası arkadan çarpışma durumlarını algılayarak dörtlü flaşörleri yakıp söndürerek arkasındaki trafiği uyaran PRE-SAFE® PLUS
Fren gücünü gerektiğinde karşıdan gelen trafik ve yayalara göre arttıran veCross-Traffic Assist (Kavşak Yardımcısı) ile sunulan BAS PLUS
Dış aynalardaki kör noktaları tarayarak sürücüyü uyaran Aktif Kör Nokta Yardımcısı
Aracın şeridi terk etmesi durumunda sürücüyü direksiyon titreşimiyle uyaran, gerektiğinde aracı tekrar şeridine taşıyan Aktif Şerit Takip Yardımcısı.

GLE 450 AMG – İlk AMG Sport modeli

Mercedes-AMG Sport otomobillerinin ilk modeli olan GLE 450 AMG, sportif ve performanslı araçlar dünyasına çarpıcı bir giriş yapıyor.

Yeni Mercedes-AMG Sport modelleri, standart olarak dört tekerlekten çekişli olma özelliği ve ileri teknolojiye sahip şasi çözümleri ile spor otomobillerin performans çıtasını en üst seviyeye taşıyor.

GLE 450 AMG’de DYNAMIC SELECT sistemi, farklı şanzıman modlarına uyum sağlıyor:

GLE 450 AMG’yi tamamen sportif ve dinamik bir araca dönüştüren SPORT ve SPORT+,
En yüksek düzeyde enerji verimliliği ile klasik Mercedes-Benz otomobillerin bilinen konforlu sürüş keyfini sunan COMFORT,
Karlı, buzlu, kaygan yollar gibi düşük sürtünme katsayılı yüzeylerde yol tutuşunu optimize eden SLIPPERY,
Motor türü ne olursa olsun sürücünün kişisel tercihlerini programlayarak saklamasına olanak sağlayan
Mercedes-Benz 4MATIC sistemi 30 yaşında

Mercedes-Benz, ilk otomatik kontrollü dört tekerlekten çekiş sistemini, E-Serisi’nin halefi olan W124 kasa araç ile 1985 yılında tanıtmıştı. Bu sistem ile teknolojik bir dönüm noktası yaratan, premium sınıfta yeni bir sayfa açan Mercedes-Benz’in 4MATIC ürün gamında bugün 75 farklı model bulunuyor.

Yüksek çekiş kabiliyetine sahip, aynı zamanda yakıt verimliliği yüksek, çevik ve güvenli olması ile dikkat çeken Mercedes-Benz 4MATIC sistemi, kompakt modellerden, sedan ve SUV modellere kadar uzanan geniş bir ürün gamı ile sunuluyor.


modeller
  • SON EKLENENLER