Yazı: Serhat Şengül

İstanbul’un moda haftası yine Mercedes-Benz isim sponsorluğunda son hızda başladı. İşte tasarımcıların gelecek kış koleksiyonlarını görme şansı yakaladığımız Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da öne çıkanlar…

Podyumda mesajlar
Tasarım demek kendini ifade etmek demek. Hal böyle olunca koleksiyonlarda desen ve renklerle mesaj verilirken bazı koleksiyonlarda doğrudan sloganlar yer aldı. DB Berdan koleksiyonu kendiyle gurur duyan kadınlara adanmıştı ve “Benim bedenim, benim kararım.” sloganları göze çarptı. Erkek koleksiyonları hazırlayan Benan Bal ise “Gücün karakterinde.” mesajıyla erkekleri motive etti.

HKY_6515 HKY_7423

Renklerin dansı
Defilelerde, kışın boğuculuğuna inat, özellikle bolca renk ve desen karşıladı bizi. Mavinin en kobaltı ve kırmızılar Benan Bal defilesinde başroldeyken, DB Berdan’da rengarenk hologram desenler, haftanın tek şapka tasarımcısı Merve Bayındır’da da tamamı mavi bir koleksiyon sunuldu. Erkek koleksiyonlarında Niyazi Erdoğan’da neon vuruşlar, Emre Erdemoğlu’nda şarap tonları ön plandaydı.

HKY_8533 HKY_7053

Biraz parıltı
Kadın koleksiyonlarında özellikle sim ve boncuklar ışıltılı bir gelecek kış vadediyor. Ece Gözen’in sim detayları, saçlara kadar yansırken, Özgür Masur’da boru boncuklar podyumu ışıltılı bir hale getirdi. Ayşe Deniz Yeğin’in saten ağırlıklı koleksiyonu da podyumda parlayanlar arasındaydı.

HKY_6904 HKY_7566

Farklı kesimler
Ece Gözen’in yanları açık elbiselerinde sportif kemer kapanışları, Selim Baklacı’nın uniseks parçalardan oluşan çok katlı kapüşonlu ceketleri, Özgür Masur’un dev fiyonklu pantolonları farklı kesim ve detayların güzel örnekleri olarak yer aldı.

11023286_1613324685566093_1233031651_n

Farklı Dokular
Erkek markası Afffair koleksiyonları timsah detaylarla göze çarparken, Emre Erdemoğlu koleksiyonunda kapitone ve kürkler, DB Berdan’da sahte kürkler ve Niyazi Erdoğan’da ise jakarlı kumaşlar koleksiyonlardaki farklı dokular olarak öne çıktı.

HKY_5747 HKY_7082


yaşam
  • SON EKLENENLER