Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 5.sezonu 16 Mart’ta Karaköy Antrepo’da başladı! Her sezon olduğu gibi bu sezon da birbirinden yetenekli tasarımcılara ev sahipliği yapan etkinliğin yıldızlarından biri ilgi çekici tasarımı ve motor sporları dünyasından kaynaklanan yenilikçi teknolojisi ile SL63 AMG. Etkinliğin bir diğer yıldızı ise zamansız tasarımı ve performansıyla örnek oluşturan ve gerçek bir arazi aracı olan G-Serisi.

HKY_5466

Türkiye’nin en önemli moda etkinliği olarak kabul edilen MBFWI’nın ilk günü Affair defilesiyle başlarken Salih Balta, DB Deniz Berdan, Selim Baklacı, Ece Gözen ve Niyazi Erdoğan defileleriyle devam etti. Etkinliğin bu sezonunda yer alacak tasarımcılar arasında  Meltem Özbek, Özgür Masur, Zeynep Tosun, Hakan Akkaya ve Mehtap Elaidi var.

Daha önceki yıllardan farklı olarak defilelerin tüm detayları @mercedesbenztürkiye instagram hesabı üzerinden online takip edilebiliyor. Defilelerin detayları için @MBFWIGaleri hesabına göz atmanız yeterli!

HKY_5730

MBFWI’da misafirleri kırmızı halısıyla G-Serisi karşılıyor. Kırmızı halının üzerinde fotoğraf çektiren ziyaretçiler film yıldızlarının nasıl hissettiğini tahmin ediyoruz ki artık çok daha iyi anlıyor. Üstelik Instagram’da, #YıldızSensin ve #MBFWI hashtag’lerini kullanarak fotoğraflarını paylaşan ziyaretçiler özel bir yarışmaya da katılmış oluyor. MBFWI’nın sonuna kadar devam edecek olan yarışmada 2 kişi, Mercedes-Benz Collection kol saati kazanıyor.

HKY_5694

Mercedes-Benz Present Gülçin Çengel and David Catalan
MBFWI’a ismini veren Mercedes-Benz, moda dünyasının yetenekli isimlerini bu sezonda desteklemeye devam ediyor.  Mercedes-Benz’in Sonbahar 2015 koleksiyonlarının sergilendiği haftada desteklediği isim ise genç tasarımcı Gülçin Çengel oluyor. Mercedes-Benz Mercedes-Benz Present Gülçin Çengel and David Catalan defilesi Cuma günü 20.00’da gerçekleşecek.


yaşam
  • SON EKLENENLER