Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul İlkbahar/Yaz 2014 sezonu öncesinde etkinliğin isim sponsoru Mercedes-Benz Türk ve IMG Doğuş, 13 Eylül 2013’te beraber ev sahipliği yaptıkları kokteylde Türk moda endüstrisinin önde gelen isimleri ile bir araya geldiler.

Moda dünyasının önde gelen isimleri bir arada
Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Aslı Filinta, Niyazi Erdoğan, Serdar Uzuntaş, Ece Gözen, Atıl Kutoğlu gibi tasarımcıların, Volkan Atik, Barış Küce gibi sektörün duayen isimlerinin, Tamer Yılmaz, Emre Doğru, Serkan Şedele gibi önde gelen moda fotoğrafçılarının, Öner Evez gibi koreografların ve Didem Soydan, Umut Eker, Duygu Akdeniz gibi modellerin yanı sıra moda prodüksiyon şirket temsilcileri, stil danışmanları, dergi genel yayın yönetmenleri, moda editörleri, bloggerlar ve basın mensuplarının aralarında bulunduğu yaklaşık 150 davetli, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un yeni sezonuna keyifli bir başlangıç yaptılar.

En büyük moda etkinliği
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, davette yaptığı konuşmada dünya çapında moda organizasyonları düşünüldüğünde Mercedes-Benz Fashion Week’in ilk akla gelen etkinlik olduğunu belirtti. “İstanbul’da gerçekleşecek moda haftasına bir kez daha isim sponsoru olduğumuz için gururluyuz. İnanıyoruz ki, bu sezonda da Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, şehrin halihazırda sahip olduğu moda dinamiklerine, Türk moda tasarımcıları ve markalarına dünya çapında ivme kazandırmaya devam edecek. Eminim ki Türk moda dünyası ve basınının da desteğiyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul önümüzdeki yıllarda dünyanın en önemli moda etkinlikleri arasına girecek.” diyerek moda etkinliklerinin çok daha ilgi göreceğinin sinyallerini verdi.

Yine moda konuşulacak
Mercedes-Benz, geçtiğimiz Mart ayında, sponsorluğunu üstlendiği, dünya çapındaki moda organizasyonlarının arasına İstanbul’u da ekledi ve moda severlerin bir araya geldiği moda haftasının ev sahipleri arasında yer aldı. 07 – 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da İlkbahar/Yaz 2014 kreasyonları, Kuruçeşme Arena’da moda severlere sunulacak. Beş güne yayılacak etkinlikte gerçekleştirilecek defile (Runway) ve sunumlar (Studio) medya, perakende ve moda profesyonelleri başta olmak üzere binlerce kişiyi bir araya getirecek.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un yıldızlarından biri de yeni S-Serisi
Ayrıca lüks otomobil segmentinin tartışmasız lideri olan yeni Mercedes-Benz S-Serisi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul boyunca etkinlik alanında sergilenecek ve moda severlere Mercedes-Benz’in amiral gemisini yakından inceleme fırsatı sunulacak. Tamamen yenilenen S-Serisi, kendinden önceki her nesilde olduğu gibi, “dünyanın en iyi otomobili” ünvanını koruyarak, dünyanın dört bir yanında standartları yeniden belirliyor. İç tasarımındaki mükemmellik ile “lüksün ruhu”nu yansıtan yeni S-Serisi, sofistike tasarım söz konusu olduğunda, Mercedes-Benz otomobilleri ile modanın kusursuz bir uyum içinde olduklarını kanıtlıyor.


yaşam
  • SON EKLENENLER