Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion, geleceğin teknolojisini yenilikçi bir perspektifte incelemek için geliştirilmiş, kullanıcı deneyimini ön planda tutan bir araştırma otomobil olarak değerlendiriliyor.

Yarının dünyasında paylaşılacak alanlar
Mercedes-Benz farklı şartları göz önünde bulunduran, koşulların farklı yönlerini birleştiren bir gelecek senaryosu tasarladı. Bu senaryo geniş toplumlar için de önemli bir katma değer sunan özel yapıda tasarlanan bir otomobilin geleceğin günlük hayatına entegre edilmesini konu alıyor. “Yalnızca geleceğin teknolojisinin nasıl olacağı üzerinde duruluyor, fakat kimse geleceğin sürüş teknolojisinin toplum üzerinde nasıl değişikliklere yol açacağı üzerinde durmuyor” diye belirten Mercedes-Benz Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr Dieter Zetsche sözlerine “Otomobilin hayatımızdaki “araç” olma özelliği gelecekte mobil yaşam alanlarına dönüşme durumuna geçecek.” diyerek devam ediyor.

02-Mercedes-Benz-F-015-Luxury-in-Motion-680x379

Kaliteli zaman
Geleceğin şehri 2030+ vizyonuna göre kentleşme ilerlemeye devam ediyor ve kentsel mekânlar bu zamankinden çok daha seyrek hâle geliyor. Otomatik sürüş teknolojisi gelecekteki teknolojiler içinde çok güvenli olarak kabul ediliyor. Otomatik pilotlu otomobiller sayesinde yolcular kendilerine dinlenmek için bir zaman tanıyor ya da isterlerse yolculuk zamanında rahatça çalışabiliyor.

04-research-vehicle-F-015-Luxury-in-Motion-Mercedes-Benz-680x379-DE

Maksimum konfor sağlayan lüks bir salon
Mükemmel geçiş detayları, üç boyutlu kaplama ile şekillendiriliyor. Açık gözenekli ceviz ahşap gövde, metal ve cam yüzeyler ile son derece yumuşak buz beyaz Nappa deri koltuklarıyla kontrast yakalıyor. Otomobilin zemin ve kapı panelleri arasındaki geçişi de, karakterli bir şekilde kasa yapısını hareketlendiriyor.

05-Mercedes-Benz-F-015-Luxury-in-Motion-680x436

Daha fazla emniyet için görsel ve akustik sinyaller
F 015 Luxury in Motion, hem görsel hem de akustik yapısı sayesinde çevresi ile sürekli iletişim kuruyor. Büyük LED ön ve arka dış göstergelerin yanı sıra akustik haberleşme sesleri ile sözlü talimatlarla yönlendirilebiliyor.

07-Mercedes-Benz-F-015-Luxury-in-Motion-660x602


teknoloji
  • SON EKLENENLER