Silüetiyle göz kamaştıran CLS Coupé, LED aydınlatma teknolojisiyle buluştu. Diğer bir deyişle LED aydınlatma, ilk kez Ekim 2010’da Paris Motor Fuarı’nda sergilenen yeni Mercedes-Benz CLS Coupé modelinde kullanıldı.

Mercedes-Benz CLS Coupé, LED teknolojisi kullanarak dinamik ışık fonksiyonlarını yerine getirebilen ön farlara sahip ilk model olma özelliğini taşıyor. LED gösterge şeritleri, gece bile kolay tanınan bir görsel etki yaratan “C” şekli oluşturarak aracınızın herkesin dikkatini çeken gözlere sahip olmasını sağlıyor.

Bu güzel gözlerin sırrı ise, ön farlarda ok şeklinde katmanlarla ayrılmış olan, sinyal lambaları, yan lambalar ve kısa farların fonksiyonel çalışmasına olanak veren toplam 71 adet LED kullanılmasında yatıyor. Buna ek olarak LED teknolojisi aracın geniş arka kısmındaki park ve stop lambalarında da mevcut bulunuyor.

Ayrıca ön farlar, kısa pozisyona getirildiklerinde de yan sinyal lambalarının görülebilmesine olanak veren bir dizi yenilikçi fonksiyon da sunuyor. LED teknolojisinin kullanılması sadece kolayca görülebilme olanağı vermekle kısıtlı kalmıyor; bunun yanında önceki sistemlerle karşılaştırıldığında yolda belirgin ölçüde daha iyi görüş açısı da sağlıyor.


modellerteknoloji
  • SON EKLENENLER