Bahar_Rallisi3

Mercedes-Benz Türk’ün bu yıl 25. yılını kutlayan Klasik Otomobil Kulübü’nü destekleyerek gerçekleştirdiği “Mercedes-Benz Bahar Rallisi”, 2 gün boyunca takip edilen keyifli rotanın ardından sona erdi.

80’den fazla klasik otomobilin iki gün boyunca toplam 350 km yol kat ettiği yarışta ilk gün Kurtköy, Ağva ve Beykoz noktaları arasında bir güzergâh izlenirken ikinci gün Fenerbahçe sahili, Bağdat Caddesi, Beykoz ve Kurtköy rotası takip edildi.

Araçların model yıllarına göre 3 farklı alt kategoride ve genel klasman sıralaması için yarıştığı rallide Mercedes-Benz özel etap ödülü de verildi. Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik araçlar arasında düzenlenen “Mercedes-Benz Klasmanı”nda birinciliği 1973 model 350 SL aracıyla Fatma Türe ve Özlem Köm aldı. Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan’ın ödüllerini verdiği klasmanda ikinciliği 1978 model 230 CE aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu alırken, 1972 model 350 SLC aracıyla Sedef Dündar ve Zeynep Çağdaş ise üçüncü oldu.

Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncuları, müze sahipleri, sanatçılar ve iş adamlarının aralarında bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin kendi araçları ile katıldıkları “Mercedes-Benz Bahar Rallisi” tüm hafta sonu boyunca izleyicilerden büyük ilgi gördü.

bülten
  • SON EKLENENLER