Türkiye’de son 15 yıldır hızla gelişen ve ilgi gören kiteboard macerası Mercedes-Benz desteğiyle devam ediyor. 2016 yazında “KiteMercedes by Bilge Öztürk” adıyla hizmet veren okulun sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz, adrenalin tutkunlarını Akyaka’ya bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu sponsorluğunun 20’nci; Türkiye Basketbol Federasyonu sponsorluğunun 15’inci yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, farklı spor dallarının gelişmesine de destek veriyor. Geçen yıl Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali kapsamında “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyona-sı”nı destekleyen Mercedes-Benz’in kiteboard sporuna desteği, bu yıl Türkiye’den ve dünyadan kiteboard sporcuları için bir cazibe merkezi haline gelen, tarihi ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği Akyaka’nın Akçapınar sahilinde sürüyor.

Bu kapsamda Mercedes-Benz Türk, “KiteMercedes by Bilge Öztürk” adını alan spor okulunu destekliyor. 2016 yılı Ekim ayı sonuna kadar sürecek sezon boyunca hizmet verecek olan okulda, Mercedes-Benz Türk desteğiyle özel bir kiteboard yarışması da düzenlenecek. Yarışmaya Türkiye’de bu spora gönül vermiş sporcuların yanı sıra yurt dışından da katılım olması bekleniyor.


yaşam
  • SON EKLENENLER