Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, güneşli bir günde moda tutkunlarına merhaba dedi. Dünyanın bir çok noktasında düzenlenen moda etkinliğinin durakları arasına İstanbul’un da katılmasıyla şehre bambaşka bir renk geldi. Yılda iki defa moda rüzgârını İstanbul’a taşıyan MBFWI artık heyecanla beklenir oldu. Her yeni etkinliğe daha da çok ilgi gösteren katılımcılarıyla buluşan moda haftası için artık Türkiye’nin en önemli moda etkinliği denebilir.

blog-cover

Moda bağlarını koparabilmektir
Tasarımcıları, modanın öncülerini, blogger ve moda severleri bir araya getiren MBFWI, 18 Ekim’e kadar İstanbul Karaköy Antrepo 3’te devam edecek. Haftanın moda yıldızı ise bu defa Yeni S-Serisi Coupé. “Moda bağlarını koparabilmektir” diyen model, öncü tasarımıyla ortaya çıktığı ilk günden itibaren otomobil tutkunlarının takibinde. Bu hafta ise modanın merkezine gelerek, tasarımcıları kıskandırmaya çoktan başladı.

fb

Moda dolu haftanın bir yıldızı daha var. Yeni CLS Coupé. MBFWI ziyaretçilerini yeni görünümüyle karşılıyor. Mercedes-Benz yaklaşık on yıl önce CLS ile “4 kapılı Coupé”yi otomobil dünyasına tanıtmış ve yepyeni bir bakış açısı sunmuştu. Şimdi CLS yenilenen tasarımı ve performansı ile MBFWI’ın misafirlerini etkisi altına almaya başladı.

Defileler, sunumlar, etkinlikler
MBFWI bu hafta merakla beklenen defileleri, farklı sunumlara ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Haftanın programı oldukça yoğun. Hatice Gökçe defilesiyle başlayan hafta Meltem Özbek, DB Berdan, Ece Gözen, Niyazi Erdoğan gibi isimlerin defile ve şovlarıyla il günü tamamlayacak. Merve Bayındır, Simay Bülbül, Zeynep Tosun, Özgür Masur, Mehtap Elaidi, Hakan Akkaya ve daha birçok isim moda severlerle buluşacak.
Hatice-Gokce
Mercedes-Benz Present Maid in Love
MBFWI’a ismini veren Mercedes-Benz, moda dünyasının yetenekli isimlerini de destekliyor. Mercedes-Benz’in İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarının sergilendiği haftada desteklediği isim Hande Çokrak. Maid in Love’ın yaratıcısı Hande Çokrak ilhamını müzik, sanat, yolculuklar ve hayatın daha birçok noktasından alıyor. Mercedes-Benz Presents Maid in Love/Hande Çokrak defilesi çarşamba günü 20.00’da gerçekleşecek.
Tarihi yarımada manzarası eşliğinde modanın renklerini İstanbul’un büyüsüyle harmanlayan bu enerjisini dünyaya taşımayı hedefliyor.

Moda dolu bir hafta dileriz.

yaşam
  • SON EKLENENLER