Yılda iki kez gerçeklesen İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express’in üçüncü sezonuna sayılı günler kaldı. 10 Mart Pazartesi günü başlayacak olan etkinlik defileler, sunumlar, moda konuşmaları, özel sürprizler ve renkli partilerle 5 gün boyunca katılımcılara yogun bir program sunacak. Bu sezon Antrepo 3, Tophane’de gerçekleşecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express yine üstün bir prodüksiyon ile dünya standartlarında bir moda haftası deneyimi yaşatacak.

Türkiye’nin başarılarını uluslararası arenaya taşımış tasarımcıların yanı sıra genç ve yetenekli isimlerin de yer aldığı etkinlik takvimi, moda dünyasında büyük ilgi uyandırdı. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kıs 2014-2015 koleksiyonlarını sergileyecekleri Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında toplam 45 defile ve sunum izlenebilecek. 20’nin üzerinde tasarımcının defile gerçekleştireceği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express’de bazı tasarımcılar ise koleksiyonlarını “Studio” alanında sunum ve mini defileler aracılığıyla sergileyecekler. Geçtiğimiz sezonlarda yalnızca sunumlara ev sahipliği yapan Studio, bu sezon ilk kez marka ve tasarımcılara mini defile imkânı da sunacak. Otomobillerinin sofistike tasarım ve stili düşünüldüğünde moda ile kusursuz bir biçimde bütünlesen Mercedes- Benz, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express isim sponsorluğu aracılığıyla Türkiye’de moda ve tekstil sektörüne ve yetenekli Türk tasarımcılara verdiği desteği sürdürüyor.

Mercedes-Benz, etkinliğin üçüncü sezonunda da Antrepo 3’te kurulacak olan Mercedes-Benz Lounge’da seçkin davetlilerini ağırlayacak. Mercedes-Benz’in yepyeni kompakt SUV modeli yeni GLA da Türkiye’de ilk kez Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express’te sergilenerek etkinlik boyunca Antrepo 3’te modaseverler ile buluşacak. Şehir içi sürüş alışkanlıklarına mükemmel uyum sağlayarak yeni bir segmentin öncülüğünü yapacak olan yeni GLA önceki SUV’lardan farklı boyutlardaki tasarımıyla SUV konseptini modern bir biçimde yeniden yorumluyor. 18 yılı askın süredir dünya çapındaki birçok moda haftasının isim sponsoru Mercedes-Benz’in yeni moda görsel kampanyasının basrolünde benzersiz bir sürüs keyfi sunan yeni GLA ile dünyaca ünlü model Georgia May Jagger var. Belçikalı moda ve sanat fotoğrafçısı Serge Leblon’un objektifinden hayata geçirilen Mercedes- Benz’in son moda görseli, kusursuz tasarımıyla ilgi uyandıran yeni GLA’nın genç kimliğini yansıtıyor. Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger’ın küçük kızı Georgia May Jagger, Mercedes-Benz’in son moda görselinin bas rolünde olmasının yanı sıra Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul presented by American Express kapsamında Mercedes-Benz Türk’ün özel davetlisi olarak 11 Mart Salı günü İstanbul’a gelecek ve etkinlige katılmak üzere Antrepo 3’te olacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express kapsamında Mercedes-Benz, tüm dünyada isim sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da bu sezon da desteklemek üzere seçtiği moda tasarımcısının defilesini sunacak. Bu dogrultuda 11 Mart Salı günü saat 19.00’da Lug Von Siga markasının yaratıcısı, tasarımcı Gül Agıs’ın “Mercedes-Benz presents Lug Von Siga” defilesi podyumda olacak. Mercedes-Benz Türk’ün konuğu Georgia May Jagger da bu defileyi ön sıradan izleyen isimler arasında yerini alacak. Mercedes-Benz Türk Otomobil Pazarlama ve Satış Müdürü Sükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express’in üçüncü sezonuna hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek “Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a isim sponsorluğumuz doğrultusunda Türk moda sektörüne dünya çapında ivme kazandırma sansı yakaladığımız için son derece gururluyuz. Türk yeteneklerinin gelişebilecekleri bir ortam yaratarak onları uluslararası arenaya taşımak, Türk moda sektörünün farklı aktörlerini bir araya getirecek projeler yaratarak Türkiye’de bir moda kültürü yaratılmasında rol oynamak bizim için son derece heyecan verici.

Etkinliğin her sezon daha da güçlendiğini ve Istanbul’u bir moda merkezi olarak konumlandırma hedefimize bizi daha da yaklaştırdığını gözlemliyoruz.” cümleleriyle düşüncelerini vurguladı.


yaşam

  2 Yorum

 1. Korkut DENİZERİ:

  fashion week için 4 ad davetiye göndermenizi rica ederim
  Bağlar mah. Atatürk Cad Nergis Sokak No 11 Güneşli Bağcılar
  0 532 666 36 87
  dönüş yapmanızı rica ederim

 • SON EKLENENLER